تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۳-۱۲:۱۳ ب.ظ
کد خبر : 48562
نسخه چاپی نسخه چاپی
تحلیل سایت " ان پی آر "

زنان محجبه اروپا چه احساسی دارند؟

اکثر کسانی که با پوشش اسلامی در جامعه تردد می کنند نگاه مثبتی نسبت به بدن خود دارند در حالی که این درصد بین کسانی که اعتقادی به حجاب ندارند، معکوس است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از جام نیوز، به تازگی تحقیقات جامعی در مورد کسانی که با پوشش اسلامی در کشورهای اروپایی زندگی می کنند، انجام شده که نتایج جالب توجهی در پی داشته است.

بر پایه این تحقیق، مردم اروپا برای پوشیدن روسری و یا نپوشیدن آن دلائل مختلفی دارند. از جمله مهم ترین دلائل محجبه بودن، دستور اسلام مبنی بر لزوم پوشش مناسب برای زنان و همچنین جلوگیری از تبدیل شدن به یک کالای جنسی می باشد.

یکی دیگر از شاخه های این تحقیق، نگاه یک زن به بدن خود اوست. بر این اساس، اکثر کسانی که با پوشش اسلامی در جامعه تردد می کنند نگاه مثبتی نسبت به بدن خود دارند در حالی که این درصد میان کسانی که اعتقادی به حجاب ندارند، معکوس است. بسیاری از زنانی که روزانه دقایق و حتی ساعاتی متمادی برای آرایش و خوب به نظر رسیدن در جامعه صرف می کنند، نگاهی منفی به بدن خود دارند و برای بدن خود ارزش کمی قائل هستند

بخش دیگر این نظرسنجی راجع به درگیری ذهنی زنان در مورد بدن خود بود. بر این اساس، کسانی که پوشش حجاب را اختیار کرده اند، ابراز داشته اند از آسودگی خاطر بیشتری برخوردار هستند و کمتر ذهن خود را درگیر بدن خود می کنند در حالیکه سایر زنان، روزانه میزان زیادی از افکار خود را به بدن خود و نگاه دیگران در مورد آن اختصاص می دهند.

این نظر سنجی همچنین ثابت می کند: کسانی که با حجاب در خیابان های اروپا قدم می زنند، احساس امنیت بسیار بیشتری نسبت به افراد دیگر دارند.

Covering Up With The Hijab May Aid Women s Body Image   Goats and Soda   NPR

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه