تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۷-۱۱:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 312726
نسخه چاپی نسخه چاپی
توسط هیات وزیران صورت گرفت:

تصویب مهلت دوساله برای بازپرداخت وام کشاورزان خسارت‌دیده

امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی که در سال زراعی ۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته‌اند، طبق مصوبه هیات وزیران فراهم شد.

به گزارش۸دی، امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی که در سال زراعی ۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته‌اند، طبق مصوبه هیات وزیران فراهم شد.

از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران این مصوبه را در جلسه سیزدهم تیرماه امسال به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، کشور، سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل یکصدوسی‌وهشتم قانون اساسی تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه، امکان مهلت دوساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی فراهم شد که در سال زراعی ۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته‌اند.

بر این اساس بانک‌های عامل موظفند مانده بدهی اصل، سود و جرایم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی که سررسید شده است تا تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه را به مدت دو سال امهال کنند.

همچنین بانک مرکزی موظف است هزینه‌های امهال تایید شده از سوی بانک‌های عامل را بررسی و به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.

«بانک مرکزی و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند».

طبق این مصوبه بانک‌های عامل موظفند در صورت تایید نشدن هر یک از بهره‌برداران، فهرست مشمولان اعلامی کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به صورت کتبی با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام کنند.


منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه