تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۷-۱:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 311587
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان:

توزیع سدهای لاستیکی در گیلان متوازن است

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان گفت:‌ ‌توزیع ساخت و ایجاد سد‌های لاستیکی در مناطق شرقی و غربی گیلان به صورت متوازن و یکسان پیش رفته است.

به گزارش ۸دی، کاظم لطفی اظهار داشت:‌ عملکرد اداره کل آب منطقه‌ای گیلان در بحث نحوه توزیع، پراکنش‌ و ساخت پروژه‌های سدسازی به ویژه از نوع لاستیکی به گونه‌ای بوده که تمام مناطق استان از شرق تا غرب آن کاملاً تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه چرا توزیع سدهای لاستیکی در شرق و غرب گیلان توازن ندارد عنوان کرد:‌ بنده به این موضوع به هیچ عنوان معتقد نیستم زیرا بر اساس برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اجرا اتفاقاً توازن مطلوبی در این حوزه ایجاد شده است.

لطفی سدهای لاستیکی را یکسری سازه‌های موقت با شرایط و خصوصیات ویژه اعلام کرد و بیان داشت:‌ تکنولوژی‌ که برای این نوع خاص از سدهایی که به طور کلی با هدف مهار آب‌های سطحی و تأمین آب‌شرب و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد نسبتاً جدید است.

وی سدهای لاستیکی در دست ساخت مناطق غربی گیلان را ۵ طرح اعلام کرد و ابراز داشت:‌ پروژه خانه‌های آسیاب‌بر آستارا،‌ کرگانرود تالش،‌ خالکائی ماسال،‌ تولم‌شهر صومعه‌سرا و باغبانان فومن از جمله این طرح‌ها است که با پیشرفت‌ فیزیکی متفاوت در حال گذراندن مراحل ساخت هستند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان روند ساخت این سدها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها به طور میانگین بین ۵۰ تا ۶۰ درصد برآورد می‌شود و اگر شرایط به همین منوال پیش رود تا پایان امسال شاهد افتتاح سه عدد از این طرح‌ها خواهیم بود.

لطفی به پروژه سد لاستیکی مرکز استان نیز اشاره‌ای داشت و در مورد وضعیت و روند پیشروی عملیات ساخت آن ابراز داشت:‌ پروژه سد لاستیکی فخرآباد رشت یکی دیگر از این طرح‌ها است که هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی حدوداً ۵۰ درصد در مرکز استان در حال ساخت و تکمیل است.

وی تعداد سدهای لاستیکی در دست اجرا و یا تکمیل شده در مناطق شرقی استان گیلان را نیز ۵ طرح اعلام کرد و خاطرنشان کرد:‌ این پروژه‌ها شامل پهلوان بست،‌ گالشکلام و رادارکومه هر سه در شهرستان لنگرود و انبارسر و دهنه‌سر در شهرستان آستانه‌اشرفیه هستند.

‌لطفی با تأکید مجدد بر این نکته که برخی اظهارنظرها در مورد عدم رعایت عدالت در مورد ساخت سدهای لاستیکی در مناطق مختلف گیلان‌ صحیح نیست افزود: نحوه عملکرد ما در اداره کل آب منطقه‌ای و تعداد طرح‌های در دست ساخت،‌ اعمال تبعیض در این مورد را کاملاً رد می‌کند.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه