تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶-۷:۴۰ ق.ظ
کد خبر : 265527
نسخه چاپی نسخه چاپی

ضرورت‌های توسعه صنعت خودرو

توسعه صنعت خودرو در قالب توسعه سایت‌های تولیدی و توسعه محصول رخ می‌دهد که نیازمند ضرورت‌ها و اولویت‌هایی است که متناسب با بازار خودرو و استراتژی رقابت در این بازار شکل می‌گیرد.

به گزارش ۸دی ،توسعه صنعت خودرو در چارچوب استراتژی‌های کلان کشور و همچنین اصول بنگاه داری براساس سرمایه‌گذاری متکی بر کسب سود و بازگشت سرمایه، امکان‌پذیر است و امیدواریم که همه سیاسیون، مدیران و متخصصان در این راستا حرکت کنند تا شاهد رشد و بالندگی این صنعت باشیم.

صنعت خودرو از تاثیرگذارترین صنایع در کشور است که به گواه اغلب کارشناسان موتور حرکت برخی از صنایع مهم است.

وقتی صنعتی به لحاظ اهمیت جزو اولویت‌های توسعه صنعتی کشور بشمار می‌رود به یقین در برنامه‌ریزی‌های کلان با نگاه ویژه و متناسب با شاخص‌های ملی به آن صنعت توجه می‌شود.

توسعه صنعت خودرو در قالب توسعه سایت‌های تولیدی و توسعه محصول رخ می‌دهد که نیازمند ضرورت‌ها و اولویت‌هایی است که متناسب با بازار خودرو و استراتژی رقابت در این بازار شکل می‌گیرد.

توسعه سایت‌های تولید نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان است که آمایش سرزمینی و شرایطی دیگر براساس منافع کلان اقتصادی نقش تعیین کننده‌ای در این زمینه دارد.

گاهی مشاهده می‌شود که شخصیت‌های سیاسی و تاثیرگذار در بدنه دولت‌ها و نهادها و یا قوه مقننه برای ایجاد سایت‌های تولید خودرو در منطقه تحت امر خویش رایزنی‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند که چندان با منافع ملی هم خوانی ندارد که این امر باعث ایجاد تنش‌ها و کندی جریان تولید و کار در صنعت خودروسازی داخلی می‌شود.

مواردی از این دست در تاسیس سایت‌های تولید خودرو در گذشته‌های دور و نزدیک و در مناطق فاقد شاخص‌های ایجاد سایت و همچنین در کشورهای دیگر به چشم می‌خورد که به گواه مدیران و کارشناسان صنعت خودرو، امروزه بخش زیادی از عدم بازگشت سرمایه‌گذاری‌های صنعت خودرو مربوط به موارد اینچنینی است که باعث زیان انباشته در خودروسازان داخلی شده است.

شایسته است همه سیاسیون و چهره‌های تاثیرگذار در توسعه صنعت خودرو، آمایش سرزمینی و همچنین فاکتورهای تاثیرگذار در توسعه سایت‌های تولید خودرو را در راستای سیاست‌های کلان کشور مدنظر قرار دهند و از رویه‌های نامتعارف دوری کنند تا تلاش‌های آگاهان و متخصصان این صنعت به بار بنشیند.

در طراحی و توسعه محصول خودرویی شاخص‌های مختلفی در بازار رقابتی صنعت خودرو باید مورد نظر قرار گیرد.

تولیدکننده‌ای در توسعه محصول موفق خواهد بود که متناسب با همه رده‌های قیمتی، محصول باکیفیت و به روز طراحی و تولید کند.

از این رو ضرورت دارد تا گروه سایپا با اتکا به دانش و تکنولوژی‌های مشترک با خودروسازان معتبر دنیا و همچنین دانش بومی شده در طراحی و ساخت خودرو که ماحصل سال‌ها تجربه در مونتاژ و تولید در شرکت‌های تولیدکننده قطعه و خودروی این مجموعه است برای طراحی و ساخت طیف وسیعی از سگمنت‌های خودرویی اقدام کند.

که براساس اطلاعات منابع رسمی و غیررسمی از مرکز تحقیقات سایپا، پروژه‌های متنوع و جذابی در این مرکز در حال شکل‌گیری و اجرا است که نویدبخش آینده‌ای پرامید برای صنعت خودروی داخلی و به ویژه مجموعه خودروسازی سایپا است و چنانچه مراحل تکوین، زایش، تولید و عرضه پروژه‌های توسعه محصول سایپا بر اساس برنامه زمان‌بندی و نیازسنجی‌های بازار خودرو صورت گیرد، می‌توان به آینده صنعت خودرو و همچنین گروه خودروسازی سایپا امیدوار بود.


منبع : انتخاب
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه