پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز
https://www.8deynews.com
ایران قهرمان رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان جهان شد
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در رقابتهای جهانی ترکیه با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز بهعنوان قهرمانی دستیافت.
به گزارش هشتدی، به نقل از روابطعمومی فدراسیون کشتی، رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۹ لغایت ۱۱ مردادماه در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران با مدال طلای پیام احمدی در وزن ۴۸ کیلوگرم، مدال نقره احمدرضا محمدیان در وزن ۷۱ کیلوگرم و ۲ مدال برنز علیرضا امیری در وزن ۴۵ کیلوگرم و امیرحسین عبدولی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم بهعنوان قهرمانی دستیافت.
در ردهبندی تیمی ایران با ۱۱۳ امتیاز بهعنوان قهرمانی دستیافت و تیم های آذربایجان با ۱۰۸ و گرجستان با ۹۶ امتیاز دوم و سوم شدند.
نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است؛
در وزن ۴۵ کیلوگرم علیرضا امیری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر هنری اصلیکیان از آمریکا را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ ایگور کازاک از مولداوی را مغلوب کرد و به مرحله نیمهنهایی راه یافت. امیری در این با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب توران داشدمیراف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ کادیربک المانبتوف از قرقیزستان را شکست داد و به مدال برنز دستیافت.
در وزن ۴۸ کیلوگرم پیام احمدی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ماکسیم بارادزیاک از بلاروس را از پیشرو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر هاروکو شینا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل النار زیادوف از آذربایجان با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری دستیافت و راهی مرحله نیمهنهایی شد. احمدی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ از سد مورات خاتیت از روسیه گذشته و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر شهرزاد روزیخانوف قهرمان آسیا از ازبکستان را شکست داد و به مدال طلا دستیافت.
در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدمعراج محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر و ضربهفنی مغلوب آرتور برویان از ارمنستان شد و باتوجهبه حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازندها رفت. وی در این گروه مقابل حسن الدین اولوگبکوف از ترکمنستان با نتیجه ۴ بر صفر و ضربهفنی شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدرضا غلامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ شو تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۱ بر ۱ از سد یوری کاراپتیان از ارمنستان گذشت و به مرحله نیمهنهایی راه یافت. غلامی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۷ مقابل جوردین رانی از آمریکا مغلوب شد و به دیدار ردهبندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۲ مقابل آیتجان خالماخانوف از ازبکستان مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۶۰ کیلوگرم علی دزفولی نژاد در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کمال شهباز از ترکیه را از پیشرو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کاجتان یاکوبوفسکی از لهستان گذشت. وی در دور سوم با نتیجه ۸ بر ۴ مقابل کریل والیوسکی از بلاروس شکست خورد و باتوجهبه شکست حریفش در مرحله نیمهنهایی، از دور رقابتها حذف شد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمهدی سعیدی نوا در دور اول با نتیجه ۶ بر ۱ مغلوب زالان پک از صربستان شد و باتوجهبه شکست حریفش در دور بعد از دور رقابتها حذف شد.
در وزن ۷۱ کیلوگرم احمدرضا محمدیان در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر آنتونی تریتر از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ گور خاچاتریان از ارمنستان را شکست داد. محمدیان در دور سوم با نتیجه ۴ بر ۳ لوکا لومادزه از گرجستان را از پیشرو برداشت و به مرحله نیمهنهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر الکان باکار از ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب آریوناس کولیتسوپولوس از یونان شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۰ کیلوگرم علیرضا عباسی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر محمد النجار از فلسطین را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ بیباریس شیمیربک از قزاقستان را از پیشرو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ مقابل تایزو یوشیدا از ژاپن مغلوب شد و باتوجهبه حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازندهها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر مقابل امیر دایال از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار ردهبندی راه یافت. عباسی در این دیدار با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل ولادیسلاو دوبروسکی از بلاروس مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم علیاکبر اصغری ولدی در دور اول با نتیجه ۱ بر ۱ از سد آندری رودین از کرواسی گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب صبا پورتسلادزه از گرجستان شد و باتوجهبه راهیابی حریفش به دیدار فینال به گروه بازندهها رفت. اصغری در این گروه با نتیجه ۳ بر ۱سرداربک رستم اف از ازبکستان را از پیشرو برداشت و به دیدار ردهبندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل میکائیل اسماعیل اف از آذربایجان مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین عبدولی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۳ دانیلا زوبکوف از مولداوی کشتی را شکست داد. وی در دور دوم به مصاف الدار لازار از بلاروس را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۸ بر صفر آندرس کرن از اسلواکی را از پیشرو برداشت و به مرحله نیمهنهایی راه یافت. عبدولی در این دیدار مقابل جمال باکیر از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار ردهبندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر محمد فرج احمد از مصر را شکست داد و به مدال برنز دستیافت.
ردهبندی نفرات برتر به شرح زیر است؛
۴۵ کیلوگرم: ۱- توران داشدامیروف (آذربایجان) ۲- رستم آباتسیف (روسیه) ۳- علیرضا امیری (ایران) و یوریک مخیتاریان (ارمنستان)
۴۸ کیلوگرم: ۱- پیام احمدی (ایران) ۲- شهزاد روزیخانوف (ازبکستان) ۳- النار زیادوف (آذربایجان) و ادگار پتروسیان (ارمنستان)
۵۱ کیلوگرم: ۱- یا کاندالین (روسیه) ۲- آرتور برویان (ارمنستان) ۳- کوبا کارومیدزه (گرجستان) و مانو یاداو (هند)… ۱۶- محمدمعراج محمدی (ایران)
۵۵ کیلوگرم: ۱- جردین رانی (آمریکا) ۲- سوراج (هند) ۳- کوتوبک ریسماتوف (قرقیزستان) و آیتجان خالماخانوف (ازبکستان) ۵- محمدرضا غلامی (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- رومن کریم اف (آذربایان) ۲- صبا سورمانیدزه (گرجستان) ۳- مینگیان گوریایف (بلاروس) و کیریل والیوسکی (روسیه)… ۷- علی دزفولی نژاد (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- زائور بسلیکوف (روسیه) و یوسف احمدلی (آذربایجان) ۳- اسلامبک کریمجانوف (ازبکستان) و کومار ساچین (هند)… ۲۱- امیرمهدی سعیدی نوا (ایران)
۷۱ کیلوگرم: ۱- آریوناس کولیتسوپولوس (یونان) ۲- احمدرضا محمدیان (ایران) ۳- عبدالرحمن عبدالکادیروف (روسیه) و آلکان آکار (ترکیه)
۸۰ کیلوگرم: ۱- تایزو یوشیدا (ژاپن) ۲- میخائیل شاکارین (روسیه) ۳- اریک ماتئوسیان (ارمنستان) و اولادیسلاو دوبروسکی (بلاروس) ۵- علیرضا عباسی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- صبا پورتسلادزه (گرجستان) ۲- سیف اله گادجی ماگمدوف (روسیه) ۳- گابریل استان (رومانی) و میکائیل اسماعیل اف (آذربایجان) ۵- علی اکبر اصغری ولدی (ایران)
۱۱۰ کیلوگرم: ۱- جمال باکیر (ترکیه) ۲- روناک (هند) ۳- امیرحسین عبدولی (ایران) و الدار امیروف (روسیه)
ردهبندی تیمی: ۱- ایران ۱۱۳ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۰۸ امتیاز ۳- گرجستان ۹۶ امتیاز ۴- هند ۸۸ امتیاز ۵- ارمنستان ۷۷ امتیاز ۶- ازبکستان ۷۲ امتیاز ۷- قزاقستان ۶۴ امتیاز ۸- ترکیه ۵۲ امتیاز.
انتهای خبر/
نظرات