تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۳-۸:۱۱ ق.ظ
کد خبر : 44114
نسخه چاپی نسخه چاپی
«فسیل چای»

احتمال توزیع چای های آلوده ۸ ساله در مراکز مصرف ماسال افزایش یافت

چای انباشت شده در سیلوی اتحادیه تعاونی روستایی که به شدت در معرض آلودگی توسط حیوانات جونده و جوی نشین قرار داشت پس از سالها، سرانجام فک پلمپ شد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ماسال نیوز، نبی اله فرجی رئیس اتحادیه تعاونی روستایی ماسال در گفتگو با ماسال نیوز ضمن ابراز بی اطلاعی از سرنوشت این چای ها گفت: سیلوی ۷۸۰ تنی چای در یکی از روستاهای حاشیه شهر ماسال که متعلق به اتحادیه تعاونی روستایی است  سالها توسط سازمان چای پلمپ شده بود که ابن پلمپ هم اکنون برداشته شده است.
 
فرجی بهمن ماه سال گذشته نیز در این رابطه به ماسال نیوز گفته بود: 
حدود ۷۸۰ تن چای خریداری شده از کشاورزان توسط دولت ازحدود ۷-۸ سال گذشته در این سیلو انبار شده است و قرار بر این بود که اجاره مکان به اتحادیه پرداخت شود. البته سالهای اولیه اجاره سیلو پرداخت شده ولی در سالهای اخیر هیچ اجاره ای به اتحادیه پرداخت نشده است.
 
این سیلو که از ۸ سال قبل با چای خریداری شده از چای کاران توسط سازمان چای پر شده بود در فاصله ۵۰۰ متری از دو راهی روستا مهدی خان محله – وشمه سرا قرار دارد.
 
نکته جالب در مورد این سیلو این است که به دلیل موش زدگی کیسه های انبار شده، چای ها در دیواره کناری سیلو ریخته شده و وضعیت بسیار نامناسب بهداشتی در این محیط ایجاد نموده است.
با وجودرسانه ای شدن وجود انبارهای مختلف چای آلوده در سطح استان گیلان، تاکنون برخوردی با مورد واقع شده در شهرستان ماسال جهت عدم توزیع در مراکز مصرف از سوی سازمان های نظارت بر بهداشت مواد غذایی صورت نگرفته است. 
 
فک پلمپ این سیلو، احتمالا نشانه ای برای توزیع این چای های آلوده در مراکز مصرف باشد و مردم منتظر اقدام به موقع مسئولان بهداشت در مورد این موضوع هستند. 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه