تاریخ انتشار : ۲ مرداد ۱۳۹۳-۳:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 41813
نسخه چاپی نسخه چاپی
وقتی تکلیف شعار "نه غزه نه لبنان" مشخص نیست!

حضور در راهپیمایی روز قدس خاتمی را تطهیر نمی‌کند

حتی اگر خاتمی فردا در راهپیمایی روز قدس شرکت کند، نه او را از اصل موضع ناروشن درباره شعار “نه غزه نه لبنان” مبرا می‌کند و نه باعث تطهیر او از اقداماتش در فتنه خواهد شد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، سید محمد خاتمی گفته است “شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس نشانه تعهد، انسان‌دوستی و مسئولیت اسلامی و انسانی همه کسانی است که حق را پاس می‌دارند و باطل و بیداد را محکوم می‌کنند.”

حمایت کلامی خاتمی از حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس در شرایطی است که معلوم نیست خود و بسیاری از همفکرانش در مراسم این روز شرکت کنند.

در ماه های گذشته و بعد از انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور، اصلاح طلبان بارها تلاش کرده اند تا با استفاده از مراسم و مناسبت های اینچنینی، برای تطهیر خاتمی و فراهم کردن زمینه های پذیرش مجدد او در نظام و در میان مردم بهره برداری کنند اما هر بار با شکست مواجه شده اند.

یکی از آخرین نمونه های آن به خبرسازی پیرامون حضور او در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته بازمی‌گشت که یکی از رسانه های نزدیک به دولت، در این باره نوشته بود “حضور در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن به تمام مردم ایران مربوط است و کسی حق ندارد برای دیگران محدودیت ایجاد کند.”

 با این وجود سوابق خاتمی در جریان حوادث مربوط به فتنه، و کارنامه او نزد مردم باعث شد تا او از حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن صرف نظر کند.

109930_530در جریان راهپیمایی روز قدس در سال ۸۸ خاتمی قصد داشت در حوالی دانشگاه تهران با پائین‌آمدن از خودروی خود به جمع راهپیمایان بپیوندند، اما پس از پایین آمدن از خودرو با خشم مردم شرکت‌کننده در این راهپیمایی روبه شد که شعارهای “مرگ بر ضد ولایت فقیه”، “مرگ بر منافق”، “منافق برو بیرون” و مرگ بر … را روانه وی می‌کردند

در خصوص راهپیمایی روز قدس نیز وضعیت کم و بیش مشابهی وجود دارد. مواضع تاریک سران و حامیان فتنه در خصوص شعار “نه غزه نه لبنان” در سال ۸۸ باعث شده است تا اصل حضور یا عدم حضور خاتمی در راهپیمایی روز قدس تحت الشعاع قرار بگیرد.

آنچه مسلم است این است که حضور یا عدم حضور خاتمی در راهپیمایی روز قدس مسئله اصلی نیست. حتی اگر خاتمی فردا در راهپیمایی روز قدس شرکت کند و فارغ از واکنش منفی احتمالی مردم به او، نه خاتمی را از اصل موضع ناروشن او درباره شعار “نه غزه نه لبنان” مبرا می کند و نه باعث تطهیر او از اقداماتش در فتنه خواهد شد.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه