بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۲-۲:۳۱ ب.ظ
کد خبر : 27510
نسخه چاپی نسخه چاپی
حاشیه‌های بسیار مهم یک دیدار

دیدار گروه بین‌المللی بحران با آیت الله هاشمی + تصاویر

البته مشخص است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بدلیل اینکه گروه بحران، گروهی معرفی شده است که برای ایجاد صلح در جهان تلاش می‌کند، اعضای هیئت این گروه را به حضور پذیرفته است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از بولتن نیوز ،آیت‌الله‌ هاشمی روز  یکشنبه با هیئتی با نام گروه بین‌المللی بحران دیدار کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با این گروه که به عنوان گروهی صلح‌طلب به ایران سفر کرده‌اند، با تحسین تلاش‌ها برای جلوگیری از ایجاد شعله‌های جنگ بین انسان‌ها گفت: در دنیایی که هر روز شاهد جنگ‌افروزی افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی علیه هم‌نوعان خود هستیم، تلاش برای ممانعت از گسترش آن، برخاسته از روحیه لطیف انسانی است.

با نگاهی به سوابق و فعالیت‌های گروه آمریکایی که آیت الله هاشمی آن‌ها را به حضور پذیرفته بود، متوجه می‌شویم که این گروه تنها نام صلح‌طلبی را با خود حمل می‌کنند، اما در واقع، به مانند دیگر بنیادها و اتاق فکرهای آمریکایی اهدافی پنهانی و دور از صلح در دستور کار گروه بین‌المللی بحران قرار دارد. اهدافی نظیر دخالت در امور داخلی کشورها و حتی پشتیبانی از گروه‌های ضد انقلاب.

البته مشخص است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بدلیل اینکه گروه بحران، گروهی معرفی شده است که برای ایجاد صلح در جهان تلاش می‌کند، اعضای هیئت این گروه را به حضور پذیرفته است، اما نکته قابل تامل اینجاست که مسئولین دعوت از این گروه یا از سابقه و فعالیت‌های گروه بین‌المللی بحران آگاهی نداشته یا شاید قصد و نیتی سوء را دنبال می‌کنند.

2115817_347

در این گزارش، با فعالیت‌ها و برخی از اعضای گروه بین‌المللی بحران آشنا خواهید شد.

گروهی بین المللی اما تحت نظارت وزارت خارجه آمریکا

گروه بین‌المللی بحران، سازمانی تحقیقاتی است که تحت نظر وزارت خارجه آمریکا فعالیت می‌کند و در مواقع ضروری به دولتمردان این کشور مشاوره می‌رساند.

مانند دیگر بنیادها و سازمان‌های آمریکایی، به نظر می‌رسد گروه آمریکایی بحران، تنها در ظاهر عنوان خدمات حقوق بشری را به یدک می‌کشد.

با نگاهی به روابط این بنیاد با سازمان‌هایی که متخصص دخالت و ایجاد کودتاهای رنگی هستند می‌توان به اهداف اصلی این گروه پی برد.

رابطه نزدیک با سوروس

گروه بین‌المللی بحران رابطه بسیار نزدیکی با جورج سوروس دارد، به‌طوری که براساس اطلاعات وب‌سایت این گروه سوروس از اصلی‌ترین تامین‌کننده‌های مالی گروه بحران است.

2114285_464 2114383_422

سوروس همچنین عضو هیئت امنای گروه بین‌المللی بحران است و در سال ۲۰۱۰، گروه بین‌المللی بحران جایزه سالانه  خود را به جورج سوروس اهدا کرد.

بر همین اساس، جایزه سالانه گروه بین‌المللی بحران به افرادی تعلق گرفته و آن‌ها را ستایش می‌کند که در راستای ایجاد صلح و امنیت در جهان تلاش می‌کنند.

جورج سوروس یکی از سرمایه داران بزرگ آمریکایی است که بعضاً در رسانه‌های آمریکا از وی بعنوان فرد نیکوکار و خیر آمریکایی یاد می‌شود و خود را پیرو فیلسوف مشهور کارل پوپر می‌داند. از سوروس در تحلیل‌ها و مقالات رسانه‌های خارجی غالباً بعنوان سرمایه دار بزرگ آمریکایی و یکی از معماران اصلی کودتاهای رنگی نام برده می‌شود.

2114459_376

نقش سوروس در فتنه ۸۸

جورج سوروس و بنیادهای وابسته به او در فتنه ۸۸ نقش بسزایی داشتند، به‌طوری که فارن‌پالیسی در گزارشی با اشاره به نقش بنیادهای سوروس در در فتنه ۸۸ نوشت: بنیادهای وابسته به جورج سوروس، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در ایران، دلارهای زیادی صرف آموزش عاملان سیاسی در تکنیک‌های ارتباطی و سازماندهی کردند.

بنابر این گزارش، بخشی از آن بودجه در اختیار شبکه‌های فتنه‌گران که با سازمان‌های به ظاهر مدنی که خارج از ایران مرتبط بوده و بودجه خود را از بنیاد اعانهملی دریافت می‌کنند، قرار گرفته است.

2114384_930

جورج سوروس در کنار خانم لوئیز آربور رئیس گروه بحران

2115816_429

لوئیز آربور در تهران

شیمون چه رابطه ای با گروه بین المللی بحران دارد؟

براساس سایت رسمی گروه بین المللی بحران، این گروه دارای چند مشاور ارشد است که در زمان های مخلف از این افراد جهت مشورت استفاده می شود.

یکی از اعضای اصلی هیئت مشاورین گروه بین المللی بحران کسی نیست جز شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی.

پس از جورج سوروس نوبت به شیمون پرز می رسد، حضور پرز به عنوان مشاور ارشد یعنی گروه بین المللی بحران رابطه نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارد و از نظرات این رژیم در مواقع خاص مانند مسائل ایران مشورت می گیرد.

2114285_464

رئیس گروه بین‌المللی بحران کیست؟

لوئیز آربور کمیسر سابق عالی حقوق بشر سازمان ملل و قاضی سابق دادگاه عالی کانادا است.

لوئیز آربور نیز بارها با انتشار بیانیه‌های به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران موضع گرفته و در امور داخلی کشور دخالت کرده است. گفتنی است گزارش‌های حقوق بشری این خانم علیه ایران یکی از دلایل تحریم‌های ضد ایرانی در سازمان ملل بوده است.

2115852_574

وی همچنین با افرادی مانند شیرین عبادی در رابطه بوده و در کنفرانس‌های ضد ایرانی شرکت می‌کند.

عبادی نیز گزارش‌های ضد ایرانی خود را به آربور فرستاده است.

علی واعظ کیست؟

یکی از اعضای اصلی این گروه که به همراه هیئت به ایران سفر کرده، علی واعظ کارشناس و تحلیلگر ارشد موسسه “گروه بحران بین‌الملل” است.

2114134_632

تخصص اصلی واعظ در امور انرژی هسته‌ای و برنامه‌های موشکی ایران است که با اتاق‌های فکر آمریکایی و بنیادهایی مانند فدراسیون دانشمندان آمریکا در واشگنتن و بنیاد کارنگی همکاری می‌کند.

گفتنی است، بنیاد کارنگی به اصطلاح به دنبال ایجاد صلح در جهان است. اما در حقیقت هدف اصلی کارنگی ارتباط با جریان‌های سیاسی و دست اندرکاران و زمامداران جوامع مختلف و علی‌الخصوص رژیم‌های سیاسی است که با ایالات متحده تضاد منافع دارند. به همین منظور بنیاد کارنگی، رابطه مستقیم و متمرکزی با “پنتاگون” و “سازمان سیا” دارد.

2114135_555

مردی که در مواقع بحران به کمک رسانه‌های می‌آید

واعظ ساکن ترکیه است و در مواقع بحران و در هر موضوع مرتبط با ایران حضور دارد. یکی از نکات جالب توجه درباره علی واعظ حضور پررنگ او در رسانه‌های غربی است. رسانه‌هایی از قبیل رویترز، هافینگتون پست، رادیو آزاد اروپا و سی‌ان‌ان و …

علی واعظ تحت عنوان پژوهشگر مسایل هسته‌ای و عضو گروه موسوم به “بحران” در شبکه‌های ضد انقلاب فارسی زبان از جمله “صدای آمریکا” و “بی‌بی‌سی” حضور می‌‌یابد و اظهاراتی ضد ایرانی را بخصوص در مورد برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران ایراد می‌‌کند.

واعظ حتی در مواقع غیر بحرانی نیز علیه ایران فعالیت می‌کند. وی مقالات متعددی علیه برنامه صلح‌امیز هسته‌ای ایران در سایت‌های ضد انقلاب مانند روزآنلاین، بی‌بی‌سی فارسی و رادیو فردا منتشر می‌کند.

2112877_371 2112879_661 2112882_567 2112884_272

واعظ همکاری گسترده‌ای با بنیادهای فکر آمریکایی دارد. برای مثال وی در بسیاری از کنفرانس‌ها و نشست‌های مرکز “وودرو ویلسون” وابسته به بنیاد جورج سوروس(همان شخصی که پدر کودتاهای رنگی در جهان است) شرکت کرده و در مورد موضوع ایران سخنرانی می‌کند.

2114176_300

علی اسفندیاری و هاله اسفندیاری در بنیاد ویلسون

با این اوصاف، سوالی در ذهن خطور می‌کند که گروه بین‌المللی بحران چگونه و با مجوز چه وزارت‌خانه یا سازمانی به دیدار رئیس تشخیص مصلحت ایران آمده‌اند؟

2114142_602

حضور علی واعظ به عنوان یکی از کارشناس‌های دائمی شبکه‌‌ها و سایت‌های ضد ایرانی چه توجیهی دارد؟ و اینکه آیا مسئولین ترتیب دادن دیدارهای این گروه و فرد در تهران سوابق افراد سیاسی مانند واعظ را قبل از ورود آن‌ها به کشور و دیدار با مقامات بلندپایه کشور را بررسی نمی‌کنند؟

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه