تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۶-۱۰:۲۷ ق.ظ
کد خبر : 225041
نسخه چاپی نسخه چاپی

تهدید به سرنگونی هواپیماهای مسافربری قطر

درپی تهدیدهای رسانه‌ای کشورهای تحریم کننده قطر مبنی بر سرنگونی هواپیماهای مسافربری این کشور، مسئولان قطری به سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت کردند.

به گزارش ۸دی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت حمل و نقل قطر به سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت و در آن چهار کشور تحریم کننده قطر یعنی عربستان، مصر، بحرین و امارات را متهم کرد که از طریق رسانه ها و شبکه های تبلیغاتی خود، مسافران هواپیماهای قطری را “دچار ترس و وحشت” می کنند.

وزارت حمل و نقل قطر در بیانیه خود آورده است: دفتر دائم قطر در ایکائو نامه رسمی قطر را تحویل رئیس هیئت مدیره ایکائو و نمایندگان کشورهای عضو کرد. این نامه درباره اقدام کشورهای محاصره کننده دوحه – از طریق کانال های تلویزیونی خود – برای ارعاب مسافران است.

این بیانیه افزود: ارعاب مسافران از طریق گزارش شبکه تلویزیونی العربیه عربستان در نهم ماه اوت انجام شد. این شبکه در گزارش خود از آنچه آن را حق کشورهای تحریم کننده در سرنگون کردن هواپیماهای مسافربری قطری در صورت پرواز بر فراز آسمان این کشورها خواند، سخن گفت.

وزارت حمل و نقل قطر در بیانیه خود این گزارش را نقض آشکار و خطرناک معاهدات و توافقنامه های بین المللی بویژه توافقنامه سال ۱۹۴۴ شیکاگو و توافقنامه خدمات عبور هوایی (ایاستا) و قانون هوایی بین المللی دانست.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه