تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۴-۱۰:۳۷ ق.ظ
کد خبر : 97482
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرماندار شهرستان لنگرود :

شهردار میتوانست به دلیل عدم وجود تذکر، در جلسه شرکت نکند/معقول نیست که یک شهردار مستقیما با طرح سوال مواجه شود

جوادپور گفت: نظر گلباغی این بود که تذکری از سوی شورا دریافت نکرده است.

به گزارش ۸دی، به نقل از لنگرخبر، چندی پیش برخی از سایت های خبری استان در مصاحبه هایی را با افشین گلباغی شهردار استیضاح شده لنگرود، منصفی رئیس دورسال گذشته شورای شهر لنگرود و خدایگانی رئیس شورای استان در خصوص روند استیضاح و اعتراضات مربوطه منتشر کردند.

گلباغی در مصاحبه خود از دیدار با فرماندار لنگرود گفت که جواد پور روند استیضاح شهردار را مغایر با قانون اعلام کرد.

در این خصوص مصاحبه ای با سیدرضا جوادپور توسط خبرنگار لنگرخبر انجام شده است که در زیر میخوانید.

فرماندار شهرستان لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به دیدار گلباغی و چند نفر دیگر با وی گفت : صحبت ما ایراد بر روند استیضاح شهردار نبود و در خصوص مکاتبات اعضا شورا و رئیس شورا به شهردار در خصوص تذکراتی بود که در مصوبات موجود بود و نظر شورا این بود که آن موارد مورد اشاره که در مصوبات آمده است همان تذکر ولی به صورت محترمانه و با حفظ حرمت است.

جواد پور با بیان اینکه نظر گلباغی این بود که تذکری از سوی شورا دریافت نکرده است، افزود : در ماده ۷۳ قانون آمده است که اول تذکر به شهردار داده می شود و در صورت عدم رضایت شورا از روند کار شهردار طرح سوال و اگر باز هم از جواب های شهردار قانع نشدند استیضاح مطرح می شود و اختلافات موجود در خصوص این موارد ۳ گانه بود که در قانون آمده است.

وی با اشاره به اینکه هر کسی نظر شخصی نیز دارد اظهار کرد : در استیضاح شهردار مشکلی وجود ندارد ولی اختلاف بر سر تذکر بود که در آن اختلاف نظر بحث هایی صورت گرفته بود که شخصا از کمیته تطبیق در استانداری و خدایگانی رئیس شورای استان سوال کردم که گفتند ما ایرادی نمیگیریم و از نظر ما بلامانع است و البته برای خود نیز استدلال داشتند.

فرماندار لنگرود عنوان کرد : استدلال کمیته تطبیق و شورای استان این بود شهرداری که در جلسه طرح سوال شرکت میکند و سعی میکند به سوالات پاسخ دهد تا اعضای شورا را قانع کند به این معنی است که مرحله قبل از طرح سوال یعنی تذکر را پذیرفته است و اگر تذکری وجود نداشت شهردار میتوانست به سوالات جواد ندهد.

سیدرضا جوادپور اضافه کرد : از نظر مراجع ذیصلاح این به معنی آن است که شهردار عملا تذکر را قبول دارد و به همین دلیل در جلسه طرح سوال شورا شرکت کرد و میتوانست به دلیل عدم وجود تذکر، در جلسه شرکت نکندو این موضوع اختلافی بود که توسط کارشناسان باید بررسی می شد.

وی در پاسخ به این سوال لنگرخبر که اگر گلباغی به صورت قانونی ثابت کند که تذکری از سوی شورا دریافت نکرده است وضعیت به چه شکلی به وجود می آید پاسخ داد : در این زمینه شهردار استیضاح شده و شورای شهر لنگرود مدارک خود را به شورای استان تحویل دادند ولی گلباغی نتوانست چیزی را ثابت کند.

جواد پور ادامه داد : گلباغی بعد از استیضاح به مرحله قبل از طرح سوال اعتراض کرد که این یک مسئله کارشناسی و حقوقی است و ممکن است روزی دیوان عدالت به این موضوع ایراد بگیرد و این حق برای گلباغی محفوظ است که در دیوان نیز اعتراض و پیگیری کند.

فرماندار شهرستان لنگرود با تاکید بر اینکه شرکت گلباغی در جلسه طرح سوال، قبول تذکر در قبل است، اظهار کرد : معقول نیست که یک شهردار مستقیما با طرح سوال مواجه شود، گلباغی عملا با عدم اعتراض نسبت به طرح سوال و حضور در جلسه طرح سوال مرحله اول را تایید کرد که این موارد موجب اختلافاتی شد و شورای استان استیضاح را قانونی و مشکلات آن را با اهمیت نمیداند.

۲ ديدگاه

 1. هاشم گفت:

  واقعا خنده داره
  قانون رو تفسیر به رای میکنن میگن چون اومده جلسه یعنی قبول نکرده

  آقایون خودتونم میگین تذکری وجود نداشته
  پس چرا ایرادی نگرفتید؟؟

  متاسفم برای خودم با وجود همچین مسئولینی در شهرم

  نکنه تحت فشارید!!

 2. هاشم گفت:

  بعد انتظار داریم مردم به نظام خوشبین باشن

  با همین کارا مردم یک شهر رو بدبین میکنن

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه