تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۲-۱۱:۰۴ ق.ظ
کد خبر : 9675
نسخه چاپی نسخه چاپی
پیشنهاد اشجری به شورای شهر

پل غیر همسطح گلسار “۸دی” نامگذاری شود

رئیس ستاد ۹دی گیلان : به شورای شهر رشت پیشنهاد می‌شود پل غیرهمسطح را که در آستانه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت قرار گرفته‌ایم با تهیه یک نماد و جمله‌ای نوشته شده از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره بصیرت مردم رشت، پل غیر همسطح را به نام ۸ دی نامگذاری کنند.

ashjariبه گزارش ۸دی نیوز حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در گفتگو با فارس با اشاره به نزدیک بودن زمان افتتاح پل غیرهمسطح باستانی‌ شعار منطقه گلسار رشت، اظهار کرد: این پل غیرهمسطح یکی از بزرگ‌ترین پل‌های شمال کشور است.

وی افزود: این روزها نامگذاری این پل در کمیسیون مربوط به نامگذاری خیابان‌ها و معابر در حال بررسی است.

رئیس ستاد ۹ دی گیلان، ادامه داد: به نظر می‌رسد برای شهرت و آوازه بزرگ‌ترین پل غیرهمسطح شمال کشور باید نامی ویژه شهر برای آن انتخاب شود.

 

وی با یادآوری حماسه هشت دی مردم گیلان خاطرنشان کرد: بزرگی حضور مردم ولایی شهر رشت در روز ۸ دی سال ۸۸ در حافظه تاریخی مردم ایران ثبت شده است.

اشجری با اشاره به اینکه مردمان دیار میرزا هوشمندانه یک روز جلوتر از دیگر شهرهای کشور وارد صحنه حضور شدند، تصریح کرد: مردم گیلان و رشت در ۸ دی طومار فتنه را بر چیدند.

وی متذکر شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم گیلان فرمودند مردم رشت جزو معدود مردم مراکز شهرهای کشور بودند که یک روز جلوتر وارد میدان شدند.

رئیس ستاد ۹ دی گیلان با بیان اینکه بصیرت مردم شهر رشت در عظمت کاری بود که در روز تاریخی ۸ دی انجام دادند، یادآور شد: این کار موجب ماندگاری شد.

وی تصریح کرد: ۸ دی برای تاریخ گیلان و شهر رشت یک روز فراموش ناشدنی است و همه در پاسداشت این روز بزرگ به سهم خود مسئول هستند.

اشجری اظهار کرد: به شورای شهر رشت پیشنهاد می‌شود از ظرفیت نام ۸ دی بهره گیرند و پل غیرهمسطح را که در آستانه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت قرار گرفته‌ایم با تهیه یک نماد و جمله‌ای نوشته شده از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره بصیرت مردم رشت، پل غیر همسطح را به نام ۸ دی نامگذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه این نامگذاری از چند منظر حائز اهمیت است، تصریح کرد: مهم‌ترین نکته اهتمام توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در بزرگداشت این روز باشکوه برای مردم این است.

این مسئول عظمت‌بخشیدن به کاری بزرگ با انتخاب نامی بزرگ را از دیگر نکات مهم در نامگذاری پل مذکور ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: ۸ دی در محتوای تاریخی خود مجموعه‌ای از ولایت‌مداری، بصیرت، حضور در صحنه را به همراه دارد که سبب افتخار مردم گbastanishoarیلان به ویژه شهر رشت است.

اشجری انتخاب نام ۸ دی برای پل غیر همسطح مذکور را گامی موثری برای شورای شهر رشت در پاسداشت بصیرت و ولایت‌مداری مردم این شهر ذکر کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون اقدامی برای زنده نگه داشتن رویداد مهم ۸ دی در گیلان و رشت صورت نگرفته است، متذکر شد: نامگذاری این پل به نام ۸ دی حماسه مردم گیلان و رشت را ماندگار می‌کند.

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه