تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۲-۲:۴۴ ب.ظ
کد خبر : 9169
نسخه چاپی نسخه چاپی
بیانیه بسیج دانشجویی پیام نور رشت:

مذاکره با آمریکا بر مشکلات اقتصادی کشور خواهد افزود

ما افسران جبهه جنگ نرم عقیده داریم که مذاکره با آمریکا نه تنها مشکلات ما را حل نمی کند بلکه بر مشکلات اقتصادی کشور خواهد افزود.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز رشت به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی بیانیه ای به دفتر تحریریه ۸دی نیـوز ارسال نمود که متن کامل آن به شرح زیر می باشد:

” أعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیمِ “

” بِسمِ اللهِ الرّحمنِ الرَّحیمِ “

«وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًاً»

«و به امتت بگو: رسول حق آمد و باطل را نابود کرد که باطل خود بى‏آبرو و لایق محو و نابودى ابدى است.»

                                                                                                                                                 سوره اسراء – ۸۱

۱۳ آبان ماه، مظهر مبارزه جانانه حق با باطل است و در پیروزی حق بر باطل همین بس که باطل خود را با ظاهر حق عرضه می کند. واژه هایی مثل دموکراسی و حقوق بشر که دولتمردان غربی سر می دهند و در پشت این ظاهر زیبا، به هر جنایتی دست می زنند و برای توجیه اعمال ضدّ حقوق بشری خود، اذهان مردم را با رسانه های فراوانی که در اختیار دارند منحرف می کنند.

  تا قبل از پیروزی انقلاب در سال ۵۷، کشور ایران برای آمریکا به مثابه باغی پر از میوه های رنگارنگ و خوردنی های دلچسب بود که منابع ملی ما را بدون هیچ دغدغه ای به غارت می برد و سیری هم نداشت؛ اماّ در ۲۲بهمن ۵۷، جوانان انقلابی این مرز و بوم به پیروی از معمار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) به پا خاستند و دست آمریکا را از غارت منابع ملی کشور کوتاه کردند. پس از گذشت حدود نه ماه از پیروزی انقلاب، دانشجویان پیرو خط امام،  انقلاب دیگری آفریدند و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، مشت جانانه ای بر دهان استکبار کوبیدند و اثبات کردند که می توان در مقابل همه ی قدرت های مستکبر زمانه ایستاد و مقاومت کرد.

اکنون که بیش از سه دهه از پیروزی این انقلاب بزرگ می گذرد، به رغم دشمنی ها و تبلیغات وسیع نظام لیبرال سرمایه داری غرب علیه آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایران اسلامی به عنوان الگویی بزرگ و البته دست یافتنی برای ملّت های مظلوم دنیا، در مقابله با استکبار جهانی تبدیل شده است و این همان چیزی است که آمریکایی ها از آن می هراسند.

این تلقی که مشکل شیطان بزرگ با ملت ایران بر سر مسأله ی هسته ای است و با مذاکره قابل حل، تحلیل ظاهربینانه ای است. دولت آمریکا از این که نظامی اسلامی مانند سدّی عظیم در مقابل زورگویی ها و خواسته های نامشروع و ظالمانه اش ایستاده و نقشه های او را در ایجاد خاورمیانه ی جدید برآب کرده است به شدت خشمگین است و مشکلش با نظام جمهوری اسلامی بر سر ارزش های والایی است که سی و چهار سال مورد هجمه ی شدید غرب قرار گرفته و کمر خم نکرده است و نظام جمهوری اسلامی، درعین حالی که زیر بار خواسته های ناحق و ظالمانه آن ها نرفته، بلکه در زمینه های مختلف پیشرفت های خوبی هم داشته است. این یک درس برای دنیاست، آمریکا از این درس می ترسد، از این که سلطه خود را در دنیا از دست بدهد.

واقعیت ماجرا این است وضعیت اقتصادی ایالات متحده آمریکا، به مراتب بدتر از وضعیت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است. بدهی خارجی بیش از ۱۶.۵ تریلیون دلاری که هر دقیقه در حال افزایش است، اخراج کارگران از شرکت ها و کارخانه های مختلف به خاطر نبود بودجه، تبعیض نژادی، اختلاف طبقاتی شدید، محرومیت قشر عظیمی از طبقات پایین جامعه در دسترسی به خدمات عمومی و … همه و همه نشان می دهد بیش از آنکه اقتصاد ما وابسته به آمریکا باشد، این دولت آمریکاست که با اعمال تحریم های به قول خودش “فلج کننده” علیه ایران، به شدّت زیر بار فشار اقتصادی است. ما افسران جبهه جنگ نرم عقیده داریم که مذاکره با آمریکا نه تنها مشکلات ما را حل نمی کند بلکه بر مشکلات اقتصادی کشور خواهد افزود. این ضرب المثل شرح حال امروز آمریکاست که “کَل اگر طبیب بودی، سرِ خود دوا نمودی.”

آمریکا و گروه ۱+۵ گام نخست مذاکرات را نه بخشی از آن برای رسیدن به یک توافق جامع بلکه برداشتن یک گام اعتمادساز می دانند که تنها وظیفه ی ایران است و توقعی هم نباید در این مرحله داشته باشد. این گام اعتمادساز به معنی قرارگرفتن ایران در جایگاه متّهمی است که باید درصدد جبران اشتباهات گذشته اش برآید. خلاصه این که باید گام های زیاد رو به جلو مثل توقف غنی سازی ۲۰%، اکسید کردن بخش اعظمی از مواد ۲۰%، کاهش تعداد راکتورها در نطنز و … از سوی طرف ایرانی به منظور اعتمادسازی برداشته شود و این درحالی است که هنوز اقدامی عملی مبنی بر لغو تحریم ها از سوی غرب انجام نگرفته و فقط در حد صحبت است. حال ما باید با دستان خالی و بدون هیچ برگ برنده ای که بتوانیم با آن از حقوق حقّه ی خود دفاع کنیم پای میز مذاکره بنشینیم و دقیقاً همان کاری را بکنیم که در یک دوره ی دوساله در دولت اصلاحات صورت گرفت یعنی تعلیق کامل غنی سازی و بستن نیروگاه های هسته ای.

ما دانشجویان و بسیجیان بر این باوریم که تکیه به راهبُرد اعتمادسازی، تکرار تجربه ی شکست خورده ی گذشته است و از مسئولان خود می خواهیم که از این تجربیات استفاده کنند و به هیچ وجه زیر بار خواسته های ناحق آمریکای دروغگو نروند. ما به مسئولین خود اعتماد داریم و می دانیم و امیدواریم که خون شهدا بالاخص شهدای هسته ای را در نظر خواهند گرفت ولی طبق بیانات مقام معظم رهبری (مدّظلّه) آمریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیر منطقی و عهدشکن می دانیم.

ما دانشجویان و بسیجیان قویّاً اعلام می کنیم که با تأسّی از آرمان های خمینی کبیر (ره) و با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدّظلّه)، شعار مرگ بر آمریکا به عنوان نمادی از ایستادگی مقابل خوی خبیث مستکبران، جزء مبانی این انقلاب به شمار می رود و تا زمانی که آمریکا آدم نشود،  به سردادن این شعار تا از بین رفتن کامل استکبار جهانی در هر کوی و برزن ادامه می دهیم و در راهپیمایی روز ۱۳آبان شعار “مرگ بر آمریکا” را محکم تر از پیش فریاد خواهیم زد.

ما جان برکفان انقلاب، به کسانی که در فکر حذف شعار “مرگ بر آمریکا” در کشور هستند هشدار می دهیم که دست از این رفتارهای به ظاهر روشنفکری بردارید. این انقلاب حاصل خون جوانانی است که برای ریشه کَن کردن ظلم درجهان بر زمین ریخته شد و ما جوانان انقلابی هرگز به احدی اجازه نخواهیم داد خون شهدا را پامال و دل خانواده های شهدا را خون کند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان و با سکّانداری و هدایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امام خامنه ای (مدّظلّه) با گذر از بحران ها و مبارزه با دشمنان در دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری، باصلابت و عزت ایتاده است و ان شاءالله تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) استوار خواهد بود.

”والعاقبه للمتّقین“

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رشت

۲ ديدگاه

 1. مهدی ب گفت:

  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر اسرائیل
  مرگ بر استکبار جهانی

 2. پویا گفت:

  آخه من نمیدونم چهار تا بسیجی از رابطه با آمریکا چی سر در میارن؟ فقط تو مخشون فرو کردن که آمریکا اخخخخه….

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه