تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۲-۱۱:۳۴ ق.ظ
کد خبر : 9046
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

سازمان چای کشور ۳۰میلیارد ریال پول چایکاران را بلوکه کرده و پرداخت نمی‌کند

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: سازمان چای ۳۰میلیارد ریال پول چایکاران را بلوکه کرده و به آنان پرداخت نمی‌کند. در هر حال بخشی از بدهی دولت به چایکاران را باید کارخانه‌ها پرداخت کنند که از محل یارانه‌ها و کمک‌هایی است که دولت به کارخانه‌ها کرده است.

به گزارش ۸دی نیوز، ایرج ندیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه با همکاری معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی بخش عمده‌ای از مطالبات چایکاران پرداخت شد، اظهار کرد: نقطه مضحک در پرداخت مطالبات چایکاران زحمتکش، عدم پرداخت ۳۰میلیارد ریال از پولی است که دولت به حساب سازمان چای واریز کرده است.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان چای کشور در گفت‌و‌گو با یکی از همکارانمان دلیل عدم پرداخت این مبلغ را تحریک کارخانه‌داران برای پرداخت بدهی‌هایشان دانسته، افزود: رئیس سازمان چای گفته ما اعلام کرده‌ایم که این پول را دولت به ما نداده‌ تا کارخانه‌داران تحریک شوند و بدهی‌اشان را پرداخت کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، گفت: این اقدام خنده‌دار است که ۳۰میلیارد ریال پول چایکار زحمتکش بدون هیچ دلیل قانونی و با روشی من‌درآوردی پرداخت نشده است.

ندیمی با اشاره به پرداخت ۲۵۰میلیارد ریال از بدهی دولت به چایکاران به حساب‌ها، تصریح کرد: بخشی از بدهی دولت به چایکاران را باید کارخانه‌ها پرداخت کنند و این میزان از محل یارانه‌ها و کمک‌هایی است که دولت به کارخانه‌ها کرده و باید مدیریت شود.

وی با بیان اینکه مردم با مراجعه به نمایندگان خواستار پرداخت پولشان هستند، تأکید کرد: تحت فشار مردم هستیم و از سازمان چای می‌خواهیم این مبلغ را نیز به حساب چایکاران واریز کند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه