بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۲-۹:۴۹ ق.ظ
کد خبر : 8714
نسخه چاپی نسخه چاپی
شفاف سازی آزاد است اما فقط برای دولت قبل

هیس… اینجا همه چیز محرمانه است!

در شرایطی که مسئولان دولت یازدهم با اصرار فراوان به سیاه‌نمایی درباره میراث دولت قبل مشغولند، اتفاقات و اقدامات اساسی دولت فعلی همچنان “محرمانه” تلقی می‌شود.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، در شرایطی که مسئولان دولت یازدهم با اصرار فراوان به سیاه نمایی درباره میراث دولت قبل مشغولند، اتفاقات و اقدامات اساسی دولت فعلی همچنان “محرمانه” تلقی می شود.

به گزارش گروه سیاسی صراط، پس از انتقاداتی که نسبت به محرمانه تلقی کردن مذاکرات هسته ای به مسئولان دولتی شد، ماجرای جلوگیری از پخش زنده جلسه علنی مجلس با موضوع رای اعتماد به سه وزیر باقیمانده پیشنهادی نیز مزید بر علت شد تا تردیدی در سیاست رسانه ای دولت مبنی بر عدم شفاف سازی درباره موضوعات اساسی مربوط به خود باقی نماند.

چه کسی دروغ می گوید؟

عدم پخش زنده مذاکرات مجلس با واکنش صریح علی لاریجانی و کیایی مدیر روابط عمومی مجلس مواجه شد که نشان می دهد مجلس مخالفتی با این موضوع نداشته است. همچنین تذکرات نمایندگان نیز نشان از تمایل آنها برای پخش زنده تلویزیونی داشت.

از طرفی تجهیزات پخش زنده نیز تا آخرین ساعت ها در مجلس حاضر بود و امروز هم مدیر روابط عمومی رسانه ملی به صراحت از اینکه صداوسیما با پخش زنده مخالفتی نداشت گفته است.

این در حالی است که موضع دولت در این باره به شدت غیرشفاف و دوپهلو بود به طوری که محمدرضا صادق مشاور حسن روحانی به جای اینکه به صراحت درباره موضع دولت در خصوص پخش نشدن جلسه رای اعتماد سخن بگوید، گفته است که دولت در زمینه پخش زنده درخواستی نداده بود.

با این مواضع جای تردید باقی نمی ماند که کدام یک از طرف ها (صداوسیما / دولت / مجلس) مخالف پخش زنده بوده اند.

مخالفت با پخش زنده مذاکرات مجلس احتمالا از جایی ناشی می شود که به رسم جلسه رای اعتماد پیشین، سایه وحشتناک برخی افشاگری ها در وزارتخانه ها و ارگان های دولتی و نیز شفاف سازی درباره سوابق وزرای پیشنهادی بر جلسه سنگینی می کرد.

سه ماه از آغاز به کار دولت یازدهم گذشته و در این مدت تیم رسانه ای دولت با شدت هر چه تمام تر به بزگنمایی اظهارات روحانی درباره خزانه خالی دولت، صحبت های جهانگیری درباره موجودی صندوق توسعه ملی و نظرات نوبخت درباره کمبود منابع پرداخت یارانه ولزوم اصلاح قانون بودجه پرداخته است و در کنار آن، تلاش ویژه ای برای محرمانه ماندن مذاکرات هسته‌ای، منحرف کردن اذهان عمومی از وعده صدروزه رییس جمهور و مسکوت ماندن ابهامات در خصوص سوابق وزرای پیشنهادی یا دیگر مسئولان دولتی به کار بسته است.

مسئولان دولتی تا کنون بیش از آنکه درباره اقدامات خود شفاف سازی کنند، وقت خود را صرف شفاف سازی(!) درباره اقدامات گذشته کرده اند.

گویا شفاف سازی صرفا برای دولت قبل آزاد است و در دولت جدید از آنجا که بر مبنای “تدبیر و امید” بنا شده، همه چیز محرمانه است!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه