تاریخ انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۲-۲:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 8105
نسخه چاپی نسخه چاپی
در 6 ماهه اول سال

۲۰ موتور سوار جوان به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی جان باختند

عدم استفاده از کلاه ایمنی جان ۲۰ موتور سوار را در مراکز شهری استان گرفت.

به گزارش ۸دی نیوز، سرهنگ سید تقی امینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان در تشریح این خبر گفت: علیرغم تبلیغات و توصیه های صورت گرفته توسط پلیس، متاسفانه بعضی از جوانان، فرهنگ استفاده از موتور سیکلت را آگاه نبوده و با حرکت های غیر اصولی با موتورسیکلت جان خود و دیگران را به مخاطره می اندازند.

سرهنگ سید تقی امینی پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام پلیس را برای حفظ سلامت جامعه با راکبان این قبیل از وسائط نقلیه جدی اعلام کرد.

 سید تقی امینی اعمال قانون با ۳۱ هزار و ۱۸۵ راکب موتور سیکلت متخلف در ۶ ماهه گذشته که بدون استفاده از کلاه ایمنی با حرکت های مار پیچ ،تک چرخ زدن ، سرعت غیر مجا ز و حرکت در خلاف مسیر سلامت خود و جامعه را به مخاطره می انداختند را نمونه ای از قاطعیت پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد .

وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در این مدت نیز ۲۸ هزار و ۳۲۰ دستگاه موتور سیکلت را به علت رفتار های ناهنجار یا استفاده غیر اصولی راکبان این وسایل نقلیه را توقیف نموده است .

سرهنگ امینی آمار کشته شدگان راکبان موتور سیکلت بدون کلاه ایمنی را در ۶ ماهه اول سال، ۲۰ نفر اعلام نموده و اظهار داشت: متاسفانه همه این کشته شدگان جوان و مجرد بوده و با استفاده غیر صحیح از این وسلیه نقلیه جان خود را دست داده و خانواده شان را داغدار کردند.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان در پایان از همه دارندگان موتورسیکلت خواست به جهت حفظ سلامت خود و جامعه، قوانین استفاده از موتور سیکلت را رعایت نمایند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه