تاریخ انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۲-۱۰:۴۹ ق.ظ
کد خبر : 8070
نسخه چاپی نسخه چاپی
گزارش 8دی نیوز از انتظارات مردم

مبارزه با فساد اقتصادی/ ندادن پستهای کلیدی به آشوبگران ۸۸/ حل مشکل کشاورزان/ جلوگیری از رانت خواری در ادارات

برخی از درخواستهای مردم از استاندار جدید گیلان: گروهی از کارمندان از بس پول ناهار گرفتند، چاق شده اند. نباید پستهای کلیدی استانداری به آشوبگران فتنه ۸۸ سپرده شود. در استانی که بیشتر کارخانه ها ورشکسته شده اند باید به فکر صنعت و اشتغال بود.

جمعی از مردم استان گیلان در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی ۸دی نیوز با اشاره به معضلات و مشکلات اساسی خود که در زندگی روزمره آزارشان می دهد، انتظارات خود از محمد علی نجفی به عنوان استاندار جدید گیلان را مطرح نمودند که مشروح آن در زیر آمده است:

 رضا، ۲ ۳ ساله مهندس الکترونیک با تاکید بر اینکه امروز کسی به فکر گیلان نیست از استاندار جدید گیلان خواست تا از همه گروهها و جناحها برای رفع معضلات استان بهره گیرد و به همه گیلانیها بعنوان مشاوران امین و خیر خواه خود بیندیشید .

وی با بیان اینکه باید هر یک از مسئولان همت و تلاش بیشتری برای برآورده کردن مطالبات و انتظارات مردم به کار گیرند، مبارزه با فساد اقتصادی در استان و ارتباط درست با مردم را از مولفه هایی عنوان کرد که  استاندار جدید باید به ان توجه کند .

آیا در اختلاسهای شورای شهر و بسیاری از تخلفات مالی استان، غربیها دخالت داشتند؟

وی گفت:  این برای مردم سوالی بزرگ است که هر جا نارسایی هست پای تحریمها و غرب را مسئولان استانی به میان می کشند این پرسشی است که من از استاندار جدید دارم سهم غرب در نابسامانی ها و معضلات استان گیلان  به چه میزان است البته نقش این مسئله در بسیاری از مشکلات کلان کشور قابل قبول است ولی این سوال را از  مسئولان می پرسم که ایا در اختلاسهای شورای شهر و بسیاری از تخلفات مالی استان غربیها دخالت داشتند؟ بنابراین تقاضای من از استاندار جدید تنها به فکر گیلان بودن و برای مردم خدمت کردن است.

najafi2

در استانی که بیشتر کارخانه ها ورشکسته شده اند باید تنها به فکر صنعت و اشتغال بود

صاحب سوپر مارکتی در رشت ۵۵ ساله با اشاره به تورم و گرانی حاکم در جامعه و با تاکید بر اینکه بیکاری در استان بیداد می کند از استاندار جدید خواهان چاره جویی در این خصوص شد و افزود: در استانی که بیشتر کارخانه ها ورشکسته شده اند باید تنها به فکر صنعت و اشتغال بود.

وی رسیدگی به وضعیت خیابانها ،کوچه ها و جاده های گیلان اشاره کرد و گفت: رشت شبیه یک دهات بزرگ است .

نباید پستهای کلیدی استانداری به آشوبگران فتنه ۸۸ سپرده شود

مهدی ۲۱ ساله دانشجوی رشته برق با تأکید بر اینکه نباید پستهای کلیدی استانداری به آشوبگران فتنه ۸۸ سپرده شود، اظهار کرد: امیدواریم که این موضوع یک شایعه و در حد گمانه زنی بوده باشد.

وی به شناختش از استاندار جدید اشاره کرد و اذعان نمود: بنده بعید می دانم که آقای نجفی با این همه سابقه مدریتی از افراد همسو با ضد انقلاب در بدنه استانداری استفاده کند.

جاوید بازاری ۲۶ ساله خواستار رسیدگی به موقع و درست به تخلفات مالی صورت گرفته در استان شد و بیان کرد: عدم رسیدگی درست و نرسیدن برخی از افراد به جزای اعمال خود در استان باعث ریشه دار شدن مفاسد اقتصادی در استان شده است.

وی جذب نیرو در ادارات استان را مورد انتقاد قرارداد و افزود: کسانی که در دانشگاههای آبکی مدرک گرفته اند امروز کارمندان عالی رتبه ادارات ما هستند و جوانان با استعداد و باسواد استان با بیکاری دست به گریبانند .

 زهرا ۳۴ ساله کارمند (سازمان دولتی )از استاندار جدید خواست تا  در جهت ارتقا جایگاه زنان در استان گام بردارد و گفت :ngo های زنان باید در استان فعال و تقویت شود.

آقای نجفی تلاش کند که مدیران لایقی سکاندار ادارات گیلان شوند

 یک بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی معضل بیکاری در استان را مورد تاکید قرارداد و رسیدگی به مطبوعات و رسانه های استان و ایجاد فضای باز رسانه ای در گیلان، ایجاد وحدت رویه و هماهنگ سازی مدیران استانی برای پیشبرد اهداف دولت را از استاندارجدید خواست.

وی گفت : اقای نجفی باید تلاش کنند  در جابه جایی ها و انتصابات مدیران جدید، مدیران لایقی سکاندار ادارات گیلان شوند .

حل مشکل کشاورزان علی خصوص برنجکاران و چایکاران

لیلا کارشناس ارشد  مهندسی کشاورزی ۳۰ ساله، کمبود وسیله حمل و نقل عمومی و بیکاری جوانان در استان را مورد تاکید قرارداد و در ادامه خواهان تدبیری از سوی استاندار جدید برای تبدیل وضعیت شدن کارمندان ادارات دولتی با قراردادهای ۸۵ روزه ، شرکتی و معین شد.

وی به حل مشکل کشاورزان علی خصوص برنجکاران و چایکاران گیلان اشاره کرد و افزود:راه انداری کارخانه های غیرفعال در گیلان و رسیدگی به مشکلات کارگران انها باید سرلوحه کار استاندار جدید باشد .

این کارشناس ارشد کشاورزی رسیدگی به وضعیت راه ها و جاده های استان گیلان و فاضلاب شهر ها توسط استاندار جدید را خواستار شد.

رشوه و زیر میزی در ادارات استان گیلان بیداد می کند

حسین ۲۹ ساله راننده تاکسی با تاکید بر اینکه رشوه و زیر میزی در ادارات استان گیلان بیداد می کند از استاندار جدید تقاضا کرد تا سری به ادرات استان بزنند و ببینند تکریم ارباب رجوع و رعایت شأن انسان در ادرات چقدر است چراکه انچه که در سازمانها و ادارات گیلان رعایت نمیشود حقوق انسان و انسانیت است.

وی ساماندهی ترافیک و حمل و نقل عمومی را خواستار شد .

هرکسی پارتی و پول داشت به مسکن مهر رسید

امنه ۲۸ ساله مسافر تاکسی ،خانه دار در ادامه با بیان این مطلب که در گیلان هر کس پارتی دارد حقوق شهروندی دارد به مراجعه خود به یکی از شعبه دادگاه های گیلان به عنوان شاکی اشاره کرد و افزود: نظارت در دادگاه های گیلان و نیز بر روی قضات بسیار اندک است وعلاوه بر آن رعایت شان انسانی  است که اصلا رعایت نمی شود.

آمنه  با تاکید بر اینکه قیمت مسکن در گیلان سرسام آور است افزود: باید فکری به حال جوانان کرد مسکن مهر که به هرکسی پارتی و پول داشت رسید با این افزایش قیمتها مستاجران گیلانی و طبقه آسیب پذیر مرگ خود را از خدا می خواهند.

najafi

گروهی از کارمندان استان گیلان از بس پول ناهار گرفتند، چاق شده اند

یک کارمند مرکز بهداشت با اشاره به وضعیت خیابانهای پر از چاله و چوله گیلان، بیکاری جوانان استان گیلان را یاداور شد و بیان کرد: مسئولان گیلان به فکر اقشار اسیب پذیر نیستند هرکس فقط جیب خود را پر می کند گروهی از کارمندان استان  گیلان فربه شده اند از بس پول ناهار گرفته اند استاندار باید با رشوه خواری در گیلان مقابله کند و صنعت را به گیلان بیاورد .

سیامک ۳۱ ساله مدیریت یک مرکز کامپیوتری در رشت با بیان اینکه رابطه ای بین مسئولین و شهروند در استان وجود ندارد و اگر هم هست ما که متوجه نشده ایم گفت: رشت و گیلان اگر سرسبزی نداشت هیچ چیزی نداشت می خواهم به صراحت و بدون الفاظ مودبانه بگویم رشت از شهر های دور افتاده  سیستان و بلوچستان هم خاک بر سرتر است .

از استاندار می خواهم که با جناح گرایی و سنگ اندازی، باعث فرار سرمایه ها نشود

علی کارشناس ارشد  مهندسی عمران ۳۳ ساله از استاندار جدید خواست تا در جهت ارتقا اعتماد مردم به مسئولان گیلان  قدم بردارد.

وی از استاندار خواست تا در یک جو صمیمی  و با  وحدت و همدلی با ارائه یک برنامه مدون به دنبال راهکارهای حل مشکلات باشد.

وی افزود: من از استاندار می خواهم که از نیروهای بومی استان و نیروهای متخصص واقعی استفاده بیشتری بشود و با جناح گرایی و سنگ اندازی باعث فرار سرمایه ها نشویم.

فارغ التحصیلان گیلانی جایگاهی برای کار در استان خود ندارند

طاهره معلم ۳۴ ساله، با اشاره به اینکه استان گیلان با توجه مساحت اندک، وفور نیروهای متخصص را در خود جای داده است و با تاکید بر اینکه گیلان دارای رتبه های برتر کنکور دانشگاههاست افزود: متاسفانه فارغ التحصیلان گیلانی جایگاهی برای کار در استان خود ندارند.

وی با اشاره به صحبتهایی که برای جذب نیروهای جوان در بخش خصوصی میشود اظهارکرد: متاسفانه گیلان با ورشکستگی صنعت روبرو ست و رکود اقتصادی در ان بیداد می کند بنابراین جوانان با درهای بسته از سوی بخش خصوصی روبرو هستند اگر صحبت از کارافرینی کنیم باید گفت با توجه به نوسان قیمتها و تورم حاکم بر جامعه ورود به عرصه تولید بدون پشتوانه مالی و تنها با تکیه بر وام های خود اشتغالی نیز با ریسک بالایی همراه است.

وی آمار بالای اعتیاد در استان گیلان را مورد انتقاد قرار داد و یادآور شد: یکی از عوامل آمار بالای  اعتیاد در گیلان، بیکاری در استان است.

يک ديدگاه

 1. صادق آقاجانی گفت:

  به نام خدا :
  با توجه به اعلام نظربجا و شایسته هم استانیهای عزیزم در موارد ذکر شده بالا.
  با عرض شود که سالهای زیادی است که از گیلان وزاریی جزء کوتاه مدت در پست وزرات تعاون ؛ وزیر برجسته ای در ادوار گذشته نداشته ایم ؛ در حالیکه در زمان آقای رفسنجانی ۱۱ وزیر کابینه اش از اصفهان بودند . و در کشاورزی همزمان با بردالشت محصول در استان ؛ با واردات نابود شدیم و در صنعت نیز سالها مانع شدند از رشد صنعتی گیلان و القا ء کردند که رطوبت به صنعت زیان می زند . و موجب زنگ زدن اهن الات می شود. از صنعتی شدن نیز باز ماندیم .
  ودر راه اندازی و برپای هر واحد صنعتی انقدر سنگ اندازی شده و حتی در روند دریافت وامها از بانکهای استان رشوه بیداد میکرد و هنوز ادامه دارد مثلا از ۲۰ میلیون وام سالهای قبل ۴ میلون ان باید بابت کارشناش و ارزیاب مخفیانه پرداخت میشد تا شخص وام گیرنده بتواند به تسهیلات خود برسد که کما بعضی ها به ستوه آمده و بیخیال طرح های خود شده اند .
  و یا در طی سالهای اخیر از استا نهای دیگر ؛ زمین های گیلان در چند هزار هکتار یکجا خرید شده اند و باور کنید در سالهای آینده هیچ گیلانی دیگر صاجب زمین خود نیست ( زیرا زمین داران دیروز ؛ ماشین سواران امروزند و سرایدران فردای افراد غیر بومی )
  و آنچه در توسعه گیلان در بهتر زیستن و به حق خود رسیدن لازم و حیاتی می باشد :
  ۱- اسقرار صنایع مادر در گیلان و این امرباید در شهرستانهای ۱۷ یا ۱۸ گانه ما تقسیم شو ند .
  ۲- خروج از کشت چای و تبدیل باغات چای به محصو لات جایگزین با بهره وری بیشتر ؛ زیر ا باغداران قدیمی یا فوت شده اند و یا پیر و فرسوده و جوانان انان
  نیز هیچ علاقه ای جهت ورود به آن راندارند ؛ و بطور مثال ؛ قیمت ۱ کیلو غوره انگور که زحمت و تلاش و بدبختی و هزینه های داشت و کاشت وبرداشت مانند چای را ندارد و بعنوان کالای نوبرانه دو برابر قیمت چای سبز درجه یک ماست . قضاوت با شماست چای یا محصولی جانشین آن ؟
  ۳- رویکرد به جذب و ماندگاری توریسم با امکانات اقامتی مدررن یعنی یا ایجاد هتل های ۳ تا ۵ ستاره و متل در همه شهرستانهای استان ؛ هرشهرستان هتل ۳ و ۵ سنتاره و هم متل داشته باشد. زیرا در کل گیلان چند هتل مدرن ۵ ستاره داریم ؟
  ۴- مهار ابهای سطحی و با ایجاد سد های مدرن در فعالیت کشاورزی و افزایش قیمت برنج و جلوگیری شدید با واردات آن ؛ مقایسه کنید ۱ کیلو برنج دربرلبر قیمت ۱ کیلو پسته ؛ پسته از بابت حیثت و ابرو داری خانواده در پیشگاه مهمان ؛ بود و نبودش فرقی نمی کند و لی برنج بابت مهمان پخت نشود حیثیت و غرور میزبان در مخاطره است .
  ۵- استفاد ه از مدیران کارآمد فقط استانی و گلیه مرد در دستگاهای مهم استان واز تما م شهرستانها انتخاب شوند .
  ۶- نظارت ویژه در دستگاه قوه قضایی و بازرسی استان ؛ در جهت رفع تبعیض ها و اعمال سلقیه ها و
  تبیه با اشد مجازات کا رکنان متخاف دستگاه های فوق وسایر دستگاه ای اجرایی استان .
  زیرا وقتی شکایتی ازکامندان و دستگاهای اجرایی استان به تهران برده میشود ؛ در تهران کاملا واقف و آگاهند که مدیریت اشفته ای در گیلان وجود دارد.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه