تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۲-۳:۵۰ ب.ظ
کد خبر : 7862
نسخه چاپی نسخه چاپی
با ارسال نامه ای صورت گرفت؛

توضیح مدیر کل کانون پرورش فکری گیلان در خصوص خبر “۸دی نیوز”

در پی انتشار خبری تحت عنوان “تبلیغ ناخواسته فراماسونری در برنامه های هفته کودک گیلان!!! + تصاویر” در پایگاه خبری تحلیلی ۸دی نیـوز، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان توضیحی در خصوص این خبر ارسال کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ۸دی نیوز، در پی انتشار خبری تحت عنوان “تبلیغ ناخواسته فراماسونری در برنامه های هفته کودک گیلان!!! + تصاویر” در پایگاه خبری تحلیلی ۸دی نیـوز، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان توضیحی در خصوص این خبر به دفتر ۸دی نیـوز ارسال کرد که متن کامل آن در ذیل منتشر شده است:

ریاست محترم سایت ۸دی استان گیلان

سلام علیکم

با احترام و آرزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی و دیگر همکاران محترمتان و ضمن عرض تبریک بمناسبت فرار رسیدن عید خجسته غدیر.

ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه و عنایتتان در امورات و مقوله های فرهنگی، متاسفانه خبری را در سایت مشاهده نمودم با عنوان “آقایان مسئول کمی دقت کنید” که ویژه برنامه های اجرایی هفته کودک در استان گیلان را رصد می نمود، اگر چه حسن نگاه شما در مقوله های فرهنگی قابل تقدیر می باشد، اما مواردی را در رابطه با موضوع فوق جهت استحضار اعلام می نمایم.

-در برنامه های فرهنگی کانون، استفاده از ابزار های هنری برای کودکان بسیار جذاب و مفرح می باشد. به ویژه در هفته ملی کودک که توجه به شادمانی و نشاط این قشر آینده ساز، بیشتر هویدا میگردد.

-عینک کاغذی که مزین به آرم این نهاد بوده، دست سازی از خلاقیت، نوآوری و نبوغ کودکی ست که با توجه و تعمق به کنه آفرینش، دریچه ای از دید و افق تازه ای از شناخت نسبت به محیط پیرامون، جهان هستی و آفرینش های آفریدگار را در برابر او میگشاید.

-عینک کاغذی، ماحصل خلاقیت، نبوغ و نوآوری کودکانی بوده که با مواد بازیافتی و دور ریختنی توانسته اند با آموزش غیر مستقیم، ابزاری جذاب و فرهنگی را بسازند. چیزی که در نص کلام گهربار رهبر معظم انقلاب به عنوان تغییر در سبک زندگی و روحیه صرفه جویی معنا می یابد.

کودکان گیلانی با عینک کاغذی و استفاده از مواد دور ریختنی توانسته اند ابزاری را بسازند که با آن، قوه مشاهده و دقت در محیط پیرامون، تقویت و تهییج می یابد.

-با تالم و تاثر فراوان، قرار دادن این ابزار مثبت فرهنگی در کنار تصاویر مستهجن غربی و تطبیق آن با آرم فراماسونری  و تبیین و تحلیل های ناروا در راستای اهداف کانون و کشف، شناسایی و پرورش استعدادهای کودک و نوجوان، قضاوتی نادرست، عجولانه و بدور از انصاف می باشد که موجبات تاسف و تالم برگزار کنندگان چنین برنامه هایی را فراهم نمود.

در پایان آنچه لازم به عرض است، ولو اینکه نظرات برادران گرامی را بپذیریم، باید به همکارانمان خسته نباشید، خدا قوت و دست مریزاد بگوییم. زیرا میتوانند با استفاده از حداقل امکانات و معرفی الگوهای ایرانی و اسلامی، مدل های غربی را از ذهن کودک پاک کرده و شکلی جدید از منظر پرورش تفکر نقادانه و خلاقانه را به کودکان آموزش دهند و دریچه ای از شناخت به دنیای هستی و آفرینش خداوند سبحان را به او بیاموزانند و بپرورانند.

امید است با تعمق بیشتر در تحلیل و تبیین فعالیتهای مثبت، جذاب و اثربخش فرهنگی، دستمریزاد و خداقوتی را به مربیان پرتلاش هدیه دهیم که با نبوغ و خلاقیت خویش، سعی در شکوفایی استعدادهای پنهان کودکان این مرز و بوم را دارند.

مستدعی است دستور فرمائید تا مطالب فوق در صفحه پاسخ به عنوان مذکور درج گردد.

نقی علیزاده

مدیر کل کانون استان گیلان

و دبیر جشنواره هفته ملی کودک

name-kanoon (1)

name-kanoon (2)

يک ديدگاه

  1. همکار فرهنگی گفت:

    با سلام وعرض خداقوت به همه ی خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی بویژه دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان، جای بسی خرسندی و خوشحالی است که در برابر این مقایسه ی نابحق ونادرست سایت ۸ دی گیلان، مدیرانی روشنفکر و آگاه در این جامعه خدمت و از حق و حقیقت بویژه حقوق کودکان دفاع می کنند.من الله التوفیق.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه