تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۲-۱۱:۲۳ ق.ظ
کد خبر : 7578
نسخه چاپی نسخه چاپی
شاید 12 سال دیگر

احداث قطار شهری رشت یک واقعیت است یا یک رویا؟!

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک رشت از احداث قطار شهری بعد از تایید و تصویب کمییته فنی خبر داد و گفت: در حال حاضر مهندسان و کارشناسان در حال بررسی موقعیت و قابلیت های زمین های مورد نظر هستند تا احداث قطار شهری در رشت آغاز شود.

فرامرز جمشیدپور مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک در گفت و گو با خبرنگار ۸دی نیوز مبنی بر زمان و چگونگی احداث قطار شهری در رشت گفت: با ارایه ی طرح احداث قطار شهری در رشت به وزارت کشور و علیرغم مخافت اولیه ی آنها به علت اینکه رشت را دارای قابلیت های لازم برای احداث قطار شهری نمی دیدند، پیشنهاد ارایه ی خدمات دیگر حمل و نقل نظیر بی آر تی و…. را برای تسهیل شدن تردد در شهر ارایه دادند ولی با مطرح ساختن ادله ها ی مناسب در حال حاضر کمیته ی فنی در حال بررسی این طرح است و بعد از تایید و تصویب  نهایی کمیته ی فنی احداث قطار شهری آغاز خواهد شد.

وی از احداث قطار شهری در کلانشهر رشت بعد از تایید و تصویب کمییته ی فنی خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر مهندسان و کارشناسان در حال بررسی موقعیت و قابلیت های زمین های مورد نظر هستند تا بلافاصله بعد از تصویب کمییته ی فنی احداث قطار شهری در رشت آغاز شود.

وی هم چنین افزود: قطار شهری در هر ساعت قابلیت حمل و نقل هزاران نفر را دارد و مسیرهای مناسب برای احداث قطار شهری در رشت از فرودگاه بین المللی رشت تا میدان شهرداری، از محل احداث مسکن مهر در جاده ی تهران-رشت تا میدان شهرداری و از دخانیات تا آج بیشه می باشد.

جمشیدپور در پایان سخنانش مدت زمان احداث قطارشهری را در رشت ۱۰ الی ۱۲ سال پیش بینی کرد.

وی افزد: با این حال یک شرکت چینی انجام این پروژه را در ۵ سال تخمین زده است ولی تا کنون تصمیم نهایی برای اینکه انجام پروژه به شرکت چینی محول شود یا نه گرفته نشده است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه