تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۲-۱۰:۲۵ ق.ظ
کد خبر : 7516
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرماندار سیاهکل خبر داد

رسیدگی به ۳۸۵ پرونده تخلف تعزیراتی در سیاهکل

فرماندار سیاهکل با اشاره به ارجاع و رسیدگی به ۳۸۵ پرونده تخلف در این شهرستان گفت: تعزیرات حکومتی برای ۳۸۲ پرونده حکم صادر کرده است.

به گزارش سرویس ۸دی نیوز، حسنعلی حاجتی، با اشاره به راه‌اندازی اداره تعزیرات حکومتی در این شهرستان، اظهار کرد: ساختمان اداره تعزیرات حکومتی سیاهکل به اداره‌کل تعزیرات گیلان تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه سیاهکل نیازمند استقرار تمامی ادارات در این شهرستان است، افزود: تا به امروز رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی در اداره مشترک لاهیجان و سیاهکل بررسی می‌شد.

فرماندار سیاهکل با اشاره به تشکیل ۳۸۵ پرونده تخلف و ارائه به تعزیرات در ۶ ماهه نخست امسال، گفت: ۲۹۱پرونده در حوزه کالا و خدمات و ۹۴ پرونده در حوزه بهداشت بوده است که فقط سه پرونده منجر به صدور حکم نشده و برای متخلفان در ۳۸۲ پرونده حکم صادر شده است.

وی عرضه خارج از شبکه، اختفا و امتناع از عرضه کالا،  گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور،عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری، عرضه کالاهای فاقد پروانه ساخت، عرضه کالاهای غیربهداشتی و عدم رعایت ضوابط بهداشت محیط را از جمله تخلف‌هایی عنوان کرد که اداره تعزیرات صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.

حاجتی تصریح کرد: تعزیرات حکومتی همه تلاش خود را به‌کار گرفته تا از حقوق مصرف‌کننده و تولید کننده حمایت کند و تلاش سازمان ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است.

فرماندار سیاهکل اضافه کرد: شبکه بهداشت، مجمع امور صنفی و اداره صنعت، معدن و تجارت چنانچه تخلفی را رؤیت کنند، با تشکیل پرونده، واحدهای متخلف را به اداره تعزیرات حکومتی ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به عدم استقرار برخی از اداره‌ها و نهادها در سیاهکل، خاطرنشان کرد: این مشکل سبب شده است تا مردم سیاهکل برای برطرف کردن مشکلات اداری خود به شهرستان‌های همجوار سفر کنند که با توجه به صرف هزینه، وقت بیشتری برای پیگیری کارهای اداری تلف می‌شود./ تسنیم

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه