تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 735
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدير عامل اتحاديه چايكاران شمال:

نباید تاوان اشتباه مدیریت های دیگران را چایکاران بدهند

نصرالهی گفت: پرداخت بهای برگ سبز چایکاران بر اساس نرخ تعیین شده اولیه ۹۰۰ و ۵۰۰ تومان تا به امروز صورت گرفته ، در صورتیکه نرخ بهای اعلام شده که جزو خبرهای مسرت بخش و از آثار و عواقب بجای مانده شرکت صدرا حاصل گردیده بود متاسفانه مبالغ ۱۲۰۰ و ۶۵۰ تومانی ، در تسویه حساب بهای برگ چایکاران تا به امروز اعمال نگردیده است که این هم خود جای سوال دارد.

مصطفی نصرالهی مدیر عامل اتحادیه چایکاران شمال اظهار داشت :  با توجه به نزدیکی پایان دوره بهره برداری چین سوم متاسفانه نحوه پرداخت بهای برگ سبز به دلخواه چایکاران صورت نپذیرفته است ، بطوریکه برخی از کارخانجات با پرداخت بدهی های خود نسبت به چایکاران ، بابت سهم کارخانه مطالبات چایکاران آن واحد تولیدی تسویه گردید ، حال آنکه کارخانه همجوار بعلت عدم توانایی در پرداخت سهم بهای برگ سبز خود چایکارانش ماه ها به انتظار بهای برگ سبز خود می باشند.

این روش با روش آزاد سازی چای چه فرقی می کند ، که همین مجموعه آن را به عنوان لکه ننگین دوره فعالیت چای می نامیدند ؟!

نصرالهی افزود ، پرداخت بهای برگ سبز چایکاران بر اساس نرخ تعیین شده اولیه ۹۰۰ و ۵۰۰ تومان تا به امروز صورت گرفته ، در صورتیکه نرخ بهای اعلام شده که جزو خبرهای مسرت بخش  و از آثار و عواقب بجای مانده شرکت صدرا حاصل گردیده بود متاسفانه مبالغ ۱۲۰۰ و ۶۵۰  تومانی ، در تسویه حساب بهای برگ چایکاران تا به امروز اعمال نگردیده است که این هم خود جای سوال دارد.

نصرالهی خاطر نشان کرد ، برخی از چایکلران مناطق چای خیز که نتوانسته اند مطالبات خود را دریافت کنند وقتی به مسئولین امنیتی منطقه پناه می برند با این جواب مواجه میشوند که « بروید از کارخانجات مطالبه خود را دریافت نمایید »، آیا مفهوم خرید تضمینی این است ؟ مگر کشاورز با کارخانه قرار داد بسته  و شما به عنوان قاضی تعیین کرده است که اینگونه پاسخ می دهید ؟

کدام کشاورز با کارخانه قرارداد دارد ؟ تاوان اشتباه مدیریت های دیگران را چایکاران نباید بدهند

مصطفی نصرالهی در ادامه با اشاره به این نکته که چایکاران بهای برگ خود را دریافت نکرده اند ولی برخی از دوستان برای خود ماموریت های داخلی و خارجی در دوران انتهای کاری و بازنشستگی ترتیب میدهند و به لبخند های خود بیشتر از اشک های چایکاران توجه می نمایند.

آقای وزیر ، پاسخ آن خنده و این اشک را چه کسی باید بدهد ؟

کاهش سطح زیر کشت باغات چای و آمار برگ سبز در سالهای اخیر این نگرانی را بوجود می آورد که رها سازی باغات فقط و فقط به عدم توجیه اقتصادی ارتباط پیدا نمی کند ، مگر همین چای کاران در زمانهای گذشته نچندان دور ، و در یک دهه اخیر نسبت به عدم توجیه بهای برگ نگران نبودند ؟ ولی باغات خود را احیا می کردند ، دلیلیش حمایت از چایکار بود ، پرداخت به موقع مطالبات بود ، هم سو بودن مدیریت با چایکاران بود و همه نگاه به سوی چایکار بود .

آقایان فکر میکنند حفظ کارخانه و بازار اولویت میباشد و دم از قاچاق چای و قدمت کارخانجات می زنند ولی کسی به تولید باغات توجه نمیکند.

افتخار سازمان چای بود که بالغ بر ۷۰ هزار تن چای خشک تولید کرده و بالغ بر ۳۰۰ هزار تن برگ سبز خرید کرده است و انحلال سازمان چای را مایه تاسف اعلام مینمودند ولی امروز چه پاسخی باید داد ؟

با کاهش تولید برگ سبز ، سرسبزی شمال، جذب توریسم ، جلوگیری از فرسایش و سیلاب ها که در دراز مدت در مسیری دیگر قرار خواهند گرفت چه کسی پاسخگوی نسل آتی خواهد شد ؟

خدا را صدهزار بار شکر میکنیم که بالاخره باغ چای اگر برای برخی دوستان و مدیران مایه دردسر بود ولی برای مردم مایه افتخار شده است ، مطلع هستیم که باغ چایی در کومله خود را آماده احداث بیمارستان فوق تخصصی کرده است ، کلنگ احداثش به زمین خورده و اهدا صورت پذیرفته و احداث آن نیز طولی نخواهد کشید و این هم از گذشت باغ چای است .

ایشان در پایان از وزیرمحترم جهاد کشاورزی خواستند در اسرع وقت نسبت به تغییر شیوه ساختاری چای ، پرداخت مطالبات و بهزاراعی باغات مساعدت نموده و اتحادیه هم آمادگی دارد در همه زمینه ها نظرات و طرح های خود را ارئه نماید.

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه