تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۲-۹:۳۹ ق.ظ
کد خبر : 717
نسخه چاپی نسخه چاپی
توفیقی؛

سرپرست و وزیر متفاوت از هم نیستند/ من گزینه نهایی وزارت هستم

سرپرست وزارت علوم با بیان این که گزینه نهایی و پیشنهادی رئیس‌جمهور برای این وزارتخانه هستم گفت: سرپرست یک وزارتخانه اختیارات وزیر را دارد اما تصمیم نمایندگان مجلس نیز محترم است.

به گزارش ۸دی، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم در حاشیه نخستین نشست روسای دانشگاه‌ها در دولت یازدهم در جمع خبرنگاران گفت: سرپرست یک وزارتخانه اختیارات وزیر را  دارد و طبیعتا این مسئله نیز از اختیارات قوه مجریه است ولی اینکه مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهاداتی را مبنی بر عدم اختیار سرپرست برای عزل و نصب‌ها بررسی می‌کند قابل احترام است.

وی با بیان اینکه تغییر روسای دانشگاه‌ها جزو برنامه اصلی وزارتخانه نیست گفت: ما کارمان را ادامه می‌دهیم و تغییرات نیز مبتنی بر استعفا و یا در حد ضرورت است.

سرپرست وزارت علوم در رابطه با تغییر رئیس دانشگاه علامه اظهار داشت: این تغییر در دست بررسی است، جلسه‌ای را با آقای شریعتی رئیس دانشگاه علامه داشتیم که در روزهای آینده موضوع را بررسی کرده و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

توفیقی در رابطه با گزینه ریاست دانشگاه علامه عنوان کرد: اعضای هیئت علمی این دانشگاه پیشنهاداتی را داشتند و از مدتها پیش اسامی معرفی شده است ولی هنوز هیچ گزینه‌ای به صورت نهایی مشخص نیست.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه گزینه نهایی رئیس‌جمهور برای وزارت علوم است گفت: تصمیم‌گیری با رئیس‌جمهور است ولی تا جایی که من اطلاع دارم گزینه نهایی هستم.

وی در رابطه با زمان اعلام گزینه نهایی وزارت علوم به مجلس گفت: تصمیم با رئیس‌جمهور است و من اطلاعی از زمان آن ندارم.

توفیقی با بیان اینکه حکم بورس دانشجویان وزارت علوم به قوت خود باقی است و مشکلی برای بورسیه‌ها پیش نمی‌آید گفت: تمام تعهداتی که وزارت علوم نسبت به دانشجویان دارد پابرجاست و از معاونت دانشجویی فقط خواسته شده است که تا اطلاع ثانوی تعهد جدیدی ایجاد نکند تا حکم بررسی شود.

وی افزود: ما کار خود را به قوت ادامه می‌دهیم و پرونده‌های گذشته نیز متوقف نشده است و تعهدات جدید نیز پس از بررسی‌ها آغاز می‌شود.

سرپرست وزارت علوم در رابطه با تغییر معاونان خود گفت: این موضوع در دست بررسی است و در صورت لزوم تصمیم‌گیری می‌کنیم.

به گفته توفیقی سرپرست وزارتخانه اختیار جابه‌جایی معاونان و مدیران را دارد.

منبع: فارس

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه