تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۳-۱:۱۸ ب.ظ
کد خبر : 65811
نسخه چاپی نسخه چاپی
ندیمی در سمینار آسیا –اقیانوسیه:

حضور زنان و دختران ایرانی در عرصه های جامعه، تقدیرهای بین المللی را به همراه دارد

در این سمینار آقای ابوذر ندیمی دیگر عضو شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان در زمینه نقش مجالس در ارتقاء حقوق زنان به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش ۸دی نیوز، هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران مرکب از سه نماینده آقایان جواد جهاگیرزاده، ابوذر ندیمی و هادی شوشتری عضو گروه بین المجالس کشورمان در سمینار پارلمانی پیرامون مشارکت مجالس در فعالیت های حقوق بشر ملل متحد ویژه پارلمان های آسیا –اقیانوسیه که طی روزهای هفتم و هشتم اسفندماه ۹۳ در مانیل –فیلیپین جریان داشت شرکت کرد.

در این سمینار که با همت اتحادیه بین المجالس جهانی و شورای حقوق بشر ملل متحد و به میزبانی کنگره فیلیپین برگزار شد نمایندگان ۲۰ کشور حوزه جغرافیایی آسیا –اقیانوسیه و نیز نمایندگانی از سازمان های حقوق بشری از جمله شورای حقوق بشر، دفتر پناهندگان سازمان ملل، امور مهاجرت و نیز چند سازمان غیر دولتی پیرامون افزایش راه های مشارکت هدفمند نمایندگان مجالس در فعالیت های مرتبط با حقوق بشر اعم از حقوق زنان، کودکان، کارگران مهاجر و پناه جویان در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به بحث و گفت و گو پرداختند.

در این سمینار آقای ابوذر ندیمی دیگر عضو شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان در زمینه نقش مجالس در ارتقاء حقوق زنان به ایراد سخن پرداخت.

وی با اشاره به دستاوردهای حاصله در زمینه بهبود و ارتقاء جایگاه زنان و دختران در جمهوری اسلامی ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گفت: شواهد و مصادیق امر به خوبی حاکی از پیشرفت های قابل توجه جایگاه زنان در جمهوری اسلامی ایران می باشد و اختصاص بیش از ۶۴ درصد از ظرفیت دانشگاه ها به دختران و زنان، کاهش نرخ مرگ و میر نوزادان و همچنین افزایش مشارکت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی زنان و دختران در جامعه امروز ایران مورد شناسایی و تقدیرهای بین المللی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین شامگاه پنجشنبه ۷/۱۲/۹۳ با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ضمن شرکت در مراسم دعای کمیل با تعدادی از دانشجویان، کسبه و شهروندان ایرانی مقیم فیلیپین دیدار و گفت و گو نموده و در جریان برخی مشکلات آنان قرار گرفتند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه