بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۲-۱۲:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 6300
نسخه چاپی نسخه چاپی
بسیج دانشگاه پیام‌نور رشت

مبحث نرمش قهرمانانه از سوی حضرت آقا عده ای را به خیال خام وا داشته است

نرمش قهرمانانه همان در آمیختن بجا و مناسب انعطاف و اقتدار است که اگر این انعطاف و اقتدار به درستی و در مواقع لازم و صحیح مورد استفاده قرار گیرد، دیگر نه انعطاف منجر به تسلیم و سازش در برابر دشمن خواهد شد و نه اقتدار باعث گوشه گیری و انزوا.

به گزارش ۸دی نیوز ، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور رشت در بیانیه‌ای که به مناسبت چرایی و چگونگی رابطه آمریکا و ایران صادر کرده، اعلام کرده است: ارتباط و سازش با آمریکا همواره یکی از مسائل چندین ساله پیش روی جمهوری اسلامی بوده است. گروهها، احزاب، مردم و رسانه ها هر کدام از زاویه دید خود به این موضوع می نگرند و نظراتی گاه موافق و گاه متضاد با یکدیگر دارند.

 

این بیانیه می افزاید: آنچه به عنوان شاخص و مبنا برای ما حائز اهمیت است، سخنان امام(ره) و بیانات امام خامنه ای است که هم مطابق با مبانی اسلامی و هم با عنایت به مصالح و منافع ملی است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: طرح مجدد مبحث نرمش قهرمانانه از سوی حضرت آقا عده ای را به این خیال خام وا داشته است که این نرمش در واقع همان سازش با قدرت هژمونی است که بر دنیا سلطه دارد و افرادی که مرعوب و مجذوب مظاهر تمدن غرب هستند، خیال کرده اند که رهبر معظم انقلاب با مطرح کردن آن بالاخره در مقابل غرب خواهان و غرب پرستان کوتاه آمده اند.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور رشت در بیانیه خود آورده است: نرمش قهرمانانه همان در آمیختن بجا و مناسب انعطاف و اقتدار است که اگر این انعطاف و اقتدار به درستی و در مواقع لازم و صحیح مورد استفاده قرار گیرد، دیگر نه انعطاف منجر به تسلیم و سازش در برابر دشمن خواهد شد و نه اقتدار باعث گوشه گیری و انزوا.

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: امیدوارم چنین افرادی با رجوع به جان خود یک بازنگری در افکار و گرایشات خویش انجام دهند و نصرت الهی را در نظر گرفته و کمی از روح ایمان و اعتقاد خود را در عرصه ی مقدس سیاست بکار گیرند؛ چرا که باید نخبگان ما باور داشته باشند در این شئون از شئونات زندگی نیز خداوند حاکم و ناظر است و تکیه صرف بر محاسبات مادی و توان خود نمی تواند آینده ای روشن را در پی داشته باشد.

 

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: ما به نخبگان و مسئولان سیاسی و اجرایی کشور گوشزد می کنیم که ملت ایران به هیچ وجه از مطالبات بحق و منافع صحیح و قانونی خود کوتاه نخواهند آمد و توصیه می کنیم برای اینکه بتوانند در این برهه از زمان بر این مسائل و مشکلات فائق آیند، باید بطور کامل و صحیح از فرمایشات امام خامنه ای پیروی کرده و نصایح و اوامر ایشان را بکار بندند و نگاه جامع تر و کلان تر و آینده نگرانه تری به راه حل ها داشته باشند./ دانشجو

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه