بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۲-۱۰:۴۱ ق.ظ
کد خبر : 6257
نسخه چاپی نسخه چاپی
به گزارش بانک جهانی؛

رتبه چهارم تورم جهانی نصیب ایران شد

بانک‌جهانی در جدیدترین گزارش خود با بررسی متوسط نرخ تورم در ۱۳۳ کشور طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرد ایران با تورم ۲۳.۹ درصدی در رتبه چهارم جهان قرار گرفته است.

به گزارش ۸دی نیوز، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «گزارش توسعه جهانی ۲۰۱۴» متوسط نرخ تورم ۱۳۳ کشور جهان از جمله ایران طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را مورد بررسی قرار داده و به رده بندی کشورها از این نظر پرداخته است.

این نهاد بین المللی متوسط نرخ تورم ایران در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را ۲۳.۹ درصد اعلام کرد و ایران را در رتبه ۴ جهان از این نظر قرار داده است.

بلاروس بالاترین نرخ تورم جهان در این دوره را داشته است. متوسط نرخ تورم بلاروس در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بالغ بر ۵۶.۲ درصد اعلام شده که بالاترین رقم در میان کشورهای جهان است.

پس از این کشور،‌ کشور تازه تاسیس سودان جنوبی با تورم ۴۷.۳ درصدی در رتبه دوم و اتیوپی با تورم ۲۸.۲ درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند. ونزوئلا نیز با تورم ۲۳.۶ درصدی پس از ایران پنجمین کشور دارای تورم بالا در جهان طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ شناخته شده است.

بر اساس این گزارش دو کشور ژاپن و سوئد در این دوره تورم منفی داشته اند. متوسط تورم ژاپن و سوئد در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ منفی ۰.۲ اعلام شده است.

متوسط تورم در برخی کشورهای دیگر در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ عبارت است از: افغانستان ۶.۲ درصد،‌ آنگولا ۱۱.۹ درصد، اتریش ۲.۹ درصد،‌ برزیل ۶ درصد،‌ چین ۴ درصد،‌ مصر ۸.۶ درصد، فرانسه ۲ درصد،‌ آلمان ۲ درصد،‌ هند ۹.۱ درصد،‌ لیبی ۱۰.۷ درصد،‌ نیجریه ۱۱.۵ درصد‌، پاکستان ۱۰.۸ درصد، روسیه ۶.۷ درصد،‌ عربستان ۴.۷ درصد،‌ ترکیه ۷.۷ درصد، امارات ۰.۹ درصد، انگلیس ۳.۷ درصد و آمریکا ۲.۶ درصد.

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه