تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۲-۱۲:۱۳ ب.ظ
کد خبر : 602
نسخه چاپی نسخه چاپی
ثبت اسناد گیلان اعلام کرد؛

پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکت و مؤسسات غیرتجاری

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد واملاک کشور از آغاز به کار پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ۸دی، مرتضی ادب مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری این سازمان با اشاره به آغاز به کار پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری گفت: از این پس متقاضیان می توانند از طریق اینترنت و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری را اعلام کنند.
وی استانداردسازی انواع درخواست ها برای تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری بر اساس فرمت های سریع و آسان پیش بینی شده در سامانه را از جمله مزایای اجرای این طرح برشمرد.
مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: اجرای تکالیف بند «۵۶» قانون بودجه سال ۱۳۹۲، ممیزی سریع انواع درخواست ها، ساماندهی نظام اخذ مجوزهای قانونی و فهرست بندی آنها و ساماندهی انواع مدارک مورد نیاز از دیگر مزایای اجرای این طرح است.
وی تسـریـع در انــواع ثبت تأسیس و زمینـه سـازی ارتقاء رتبه شــروع کسب و کــار و ایجاد ساختار راهنمای کامل خدمات گیرندگان را در پورتال تخصصی اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری به آدرس http://sherkat.ssaa.ir را از نتایج اجرای این طرح برشمرد که از جهات مختلف قابل توجه است.
ادب گفت: بر همین اساس در سامانه پذیرش اینترنتی انواع صورتجلسات تغییرات که در مردادماه سالجاری شروع بکار کرده است، ۷ هزار درخواست تغییرات که توسط متقاضی ارسال شده پذیرش نهایی شده است.
وی افزود: با در نظر گرفتن حداقل دو مراجعه حضوری برای ارائه هر درخواست تغییرات با اجرای این طرح از ابتدای مردادماه سالجاری از ۱۴ هزار سفر درون شهری جلوگیری شده و این تنها یک شاخص هزینه ای است و آثار گوناگون دیگری از جمله کمک به سلامت اداری، سرعت در انجام امور و رضایتمندی بیشتر مراجعین را نیز به همراه داشته است.
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه