تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۲-۹:۱۰ ق.ظ
کد خبر : 5756
نسخه چاپی نسخه چاپی
حسینی تصریح کرد:

بی انضباطی های اداری و مالی در دستگاه ها زیبنده نظام اسلامی نیست

مدیرکل بازرسی گیلان گفت: بی انضباطی های اداری و مالی در دستگاه های اجرایی زیبنده نظام اسلامی نیست بنابراین مسئولان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش ۸دی نیوز، سید حمید حسینی عصر چهارشنبه در جمع مدیران استان افزود: در آموزه های دینی به اعمال نظارت و بازرسی از رفتار کارگزاران تاکیدات فراوانی شده است.

وی اظهارداشت: در منشور مملکت اداری (عهدنامه) حضرت امیر خطاب به مالک اشتر برگماردن بازرسان مخفی، آشکار و جلوگیری از انحراف برای حفظ منافع عمومی توصیه شده است.

مدیرکل بازرسی گیلان گفت:  نتیجه خوب و بد عمل کردن مدیران حکومت اسلامی به حساب حکومت و رهبری منظور می شود بنابراین زیبنده نظام اسلامی نیست تا مردم شاهد بی انضباطی های اداری و مالی در دستگاه ها باشند.

وی افزود: سازمان بازرسی بازرس عام کشور بوده و به هیچ وجه به دنبال برجسته کردن نقاط ضعف و بیان آسیب های موجود در دستگاه ها نیست و با دقت به همه جوانب توجه خواهد کرد و در عین حال در کنار مدیران بوده و تمایل دارد تا کمک کار و همراه آنها باشد.

حسینی با تاکید بر توجه به اجرای قانون در دستگاه های اجرایی استان گفت: عدم اجرای قوانین و مقررات مصادف با فساد اداری است بنابراین با توجه به این اصل مهم و حیاتی نظارت در دستگاه های اجرایی یک ضرورت تلقی می شود.

وی در ادامه ضمن بازشماری مزایای نظارت و بازرسی در دستگاه ها، شناسایی نقاط آسیب پذیر و ریشه یابی بسیاری از مشکلات و انتقال آن به مدیران دستگاه ها برای ترمیم اوضاع موجود را از دستاوردهای ارزشمند این حرکت دانست و یادآورشد: بازرسی هایی که تغییر در عملکرد دیده نشود نمی توان اتکا کرد و نتایج مثبتی را در برنخواهد داشت./مهر

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه