تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۲-۲:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 5437
نسخه چاپی نسخه چاپی
بروجردي در سايت فردو:

سایت هسته‌ای فردو هیچ گاه تعطیل نخواهد شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که اقدامات صورت گرفته در سایت هسته‌ای فردو تحت نظارت آژانس بوده و شفاف و روشن است گفت: سایت هسته‌ای فردو هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

به گزارش ۸دی نیوز، علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه بازدید اعضای این کمیسیون از سایت هسته‌ای فردو که قبل از ظهر امروز صورت گرفت با اشاره به هدف این بازدید گفت: بازدید امروز این کمیسیون در راستای سلسله بازدیدهایی است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مراکز مهم و حساس کشور در چارچوب وظیفه نظارتی خود انجام می‌دهد.

وی افزود: با توجه به این که یکی از افتخارات ملی ما توانمندی‌های هسته‌ای است که با عنایت الهی و با بهره گیری از دانش فنی هسته‌ای کشور و در چارچوب اهداف صلح آمیز انجام شده و مجلس شورای اسلامی نیز نسبت به توانمندی بسیار حساس بوده و حمایت همه جانبه می‌کند، بازدید امروز موجب شد تا در این دوره از مجلس که اولین بازدید کمیسیون امنیت ملی مجلس بود و نمایندگانی که بازدید نداشتند بازدید داشته باشند و هم این که حمایت خودشان را اعلام کنند.

بروجردی تصریح کرد: سایت هسته‌ای فردو تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و دوربین‌های آژانس در این سایت مستقر بوده و آژانس نیز تاکنون بازدیدهایی داشته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: تعجب می‌کنیم که جان کری بعد از اجلاس اخیر ۱+۵ در نیویورک اعلام کردند که باید از فردو بازدید شود!

وی افزود: احتمالا جان کری مطلع نیستند که دوربین‌های آژانس در فردو مستقر است و تمام کارهای صورت گرفته در این محل تحت نظارت سازمان اژانس بین المللی انرژی اتمی است.

نماینده بروجرد خاطر نشان کرد: اقدامات صورت گرفته در فردو شفاف و روشن بوده و آمریکا باید بداند فردو سایتی است که هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

اضافه می‌شود اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در راستای سلسله بازدیدهای خود از مناطق حساس کشورمان پیش از ظهر امروز دوشنبه ۸ مهر ماه از سایت هسته‌ای فردو بازدید کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه