بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۲-۱۰:۵۷ ق.ظ
کد خبر : 5372
نسخه چاپی نسخه چاپی
حجت الاسلام حبیبی:

خانواده ها مسئولیت سنگینی در بدپوششی فرزندان دارند

امام جمعه شهرستان رضوانشهر برخورد با استدلال و منطق را برای روشن کردن اهمیت و ابعاد عفاف و حجاب برای خانم‌ها و آقایان بسیار با اهمیت دانست و ابراز داشت: اگر بخواهیم به اهداف خود در رابطه با از بین بردن معضل بدحجابی در جامعه دست یابیم باید با نوشتن و صحبت کردن مستدل، مخاطبین خود را اقناع کنیم.

به گزارش ۸دی نیوز، امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه در جامعه امروزی و در شهرستان‌های استان بد پوششی بسیار نگران کننده است، اظهار کرد: مسئولیت خانواده‌ها و مسئولان امر بیش از پیش در این زمینه سنگین شده است.حجت الاسلام هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر با اشاره به آسیب‌های متعدد ناشی از عدم رعایت حجاب مناسب بر روی فرد و جامعه، اظهار کرد: مهمترین راه برخورد با زنان و دخترانی که در خیابان، کوچه و بازار گرفتار آسیب بدحجابی هستند بی‌شک انجام کارهای موثر و صحیح فرهنگی است.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به اینکه در جامعه و در شهرستان ما بحث بد پوششی بسیار نگران کننده است، تصریح کرد: مسئولیت خانواده‌ها و مسئولان امر بیش از پیش در این زمینه سنگین شده است.

  وی مقصود از امر به معروف و نهی از منکر در خصوص بدحجابی را صحبت کردن با تذکر لسانی و زبانی عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرمودند اولا تذکر لسانی باید ناصحانه و برای انجام وظیفه شرعی مطرح شود و ثانیا باید فعل افراد مورد نهی قرار گیرد و نه فاعل یا شخصیت فرد نهی شونده زیرا در غیر این صورت امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذار نیست.
امام جمعه شهرستان رضوانشهر برخورد با استدلال و منطق را برای روشن کردن اهمیت و ابعاد عفاف و حجاب برای خانم‌ها و آقایان بسیار با اهمیت دانست و ابراز داشت: اگر بخواهیم به اهداف خود در رابطه با از بین بردن معضل بدحجابی در جامعه دست یابیم باید با نوشتن و صحبت کردن مستدل، مخاطبین خود را اقناع کنیم.
  وی با تصریح بر این مطلب که تجربه و عقل حکم می‌کند مشکل بدحجابی هیچگاه با برخورد قهرآمیز حل نمی‌شود، ادامه داد: البته این مسئله غیر از برخورد قانونی با افرادی است که باعث ساختار شکنی در جامعه هستند.
این کارشناس امور دینی با تاکید بر این مطلب که شیوع بدحجابی در بین کارمندان و کارکنان در نظام اسلامی به هیچ وجه قابل پذیرش و گذشت نیست، افزود: برای رفع و دفع بدحجابی باید با توسل به قانون مانع فعالیت افراد غیر محجبه و بدحجاب در دستگاه‌های دولتی شد.
 وی اضافه کرد: کارمندان و کارکنانی بد پوششی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند از آنجا که در معرض برخورد با مردم و ارباب رجوع هستند به نوعی خود باعث سرایت و گسترش بدحجابی در جامعه می‌شوند.
منبع: رضوان خبر

يک ديدگاه

  1. محمد گفت:

    با سلام و خسته نباشید . لطفا اگه مطلبی از سایتی بر میدارید وانتشار میدید یه نیم اشاره ای هم از سایت مذکور بشه بد نیست موجب دلگرمی اوب سایت میشه .

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه