تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۳-۲:۳۸ ب.ظ
کد خبر : 52533
نسخه چاپی نسخه چاپی
فتنه خط قرمز جریان‌های سیاسی

تشریح وحدت جریانات ارزشی گیلان از زبان عضو جبهه اصولگرایان استان

بهروز جلایی بر ساماندهی حرکت نیروهای متدین در راستای نیاز امروز جامعه تاکید کرد و افزود: ساماندهی نیروهای ارزشی در ظهور و بروز وحدت در جامعه حائز اهمیت است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از فارس، پس از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال گذشته شاهد تنفس در فعالیت جریان‌های سیاسی بودیم و با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال آینده، فعالیت جریان‌ها و گروه‌های مختلف در گیلان آغاز شده است.

فعالیت جریان‌های مختلف به‌ویژه نیروهای ارزشی، حزب‌اللهی و اصولگرای گیلان با دیدار با علما و بزرگان در داخل و خارج از استان به منظور تقویت بیشتر همدلی بین نیروها آغاز شده و فتنه سال ۸۸ خط قرمز تمام جریان‌های سیاسی بیان شده است.

*نیروهای مؤمن در خدمت اسلام هستند

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از افراد متدین و حزب‌اللهی که در انقلاب اسلامی و جنگ شرکت داشتند امروز در تمام صحنه‌ها حضور دارند اظهار کرد: حرکت بسیجی‌های حزب‌اللهی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه بدون هیچ چشم‌داشتی در خدمت اسلام، نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

بهروز جلایی بر ساماندهی حرکت نیروهای متدین در راستای نیاز امروز جامعه تاکید کرد و افزود: ساماندهی نیروهای ارزشی در ظهور و بروز وحدت در جامعه حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه جریان‌های اصولگرا به معنای واقعی به دنبال اهداف نظام اسلامی طبق منویات به‌حق مقام معظم رهبری هستند، تصریح کرد: جریان‌های دیگر داخل نظام نیز در مسیر مذکور حرکت می‌کنند و اگر اختلاف سلیقه‌ای داشته باشند این موضوع را در رسیدن به اهداف نظام نادیده می‌گیرند.

*رقابت بین جریان‌های سیاسی برای کسب قدرت نیست

جلایی به رقابت بین جریان‌های سیاسی درون نظام اشاره کرد و گفت: رقابت بین جریان‌های مذکور برای کسب قدرت نیست و وجود اختلاف سلیقه به بالندگی نظام کمک می‌کند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با اشاره به وجود افراد دارای سلیقه‌های مختلف در تمام مجموعه‌ها، بیان کرد: نظر تمام جریان‌های سیاسی در نظام اسلامی قابل احترام است.

وی به اعلام نظر شفاف مجموعه‌های اصولگرا اشاره کرد و یادآور شد: یکی از موضوع‌هایی که اصولگراها را نسبت به دیگر مجموعه‌ها متمایز می‌کند، واقعه فتنه سال ۸۸ و موضع‌گیری‌های پس از آن بوده که در نهم دی ماه تبلور پیدا کرده است.

جلایی با بیان اینکه جریان‌های اصولگرایی در فتنه سال ۸۸ تمام اقشار جامعه را به صحنه دعوت کردند، خاطرنشان کرد: فتنه سال ۸۸ را نقطه بارزی در موضع‌گیری افراد می‌دانیم.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان اضافه کرد: تمام آحاد جامعه اعتراف می‌کنند حضور حزب‌اللهی‌ها، متدین‌ها و جریان‌های اصولگرایی در وقایع نهم دی ماه نسبت به دیگر جریان‌ها ظهور و بروز بیشتری داشته است.

وی ادامه داد: هدف این نیست بگویم جریان مذکور پاک و سیال است و دیگر جریان‌ها آلوده هستند بلکه برخی می‌خواهند این دسته‌بندی را در جمهوری اسلامی وارد کنند تا بتوانند با ایجاد تفرقه همان وضعیتی که در کشورهای همجوار به وجود آوردند، را در ایران انجام دهند.

*امر به وحدت واجب امر به معروف جامعه

جلایی با تاکید براینکه امروز هیچ معروفی واجب‌تر از امر به وحدت برای جریان‌های اصیل حزب‌اللهی  و اصولگرایی وجود ندارد، اظهار کرد: هر فردی یا جریانی می‌خواهد خود را به ولایت و منافعی که برای تمام نظام و آحاد مردم دارد نزدیک‌تر ببیند باید امر مذکور را تقویت کند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان به سفر نیروهای حزب‌اللهی این استان به تهران و قم به منظور دیدار با علما و بزرگان در کشور اشاره کرد و افزود: سفر مذکور به منظور تقویت وحدت بین جریان‌های مختلف انجام شده است.

وی با اشاره به سفر آیت‌الله موحدی کرمانی، حداد عادل و آیت‌الله جنتی به گیلان، بیان کرد: دیدار جریان‌های ارزشی گیلان با افراد مذکور در راستای تقویت وحدت در جامعه به‌ویژه بین نیروهای ارزشی و ولایی انجام شده است.

جلایی به ذهنیت پدید آمده پس از انتخابات سال گذشته در جامعه اشاره کرد و گفت: شاید ذهنیتی ایجاد شده که بعضی برنده و برخی بازنده انتخابات بودند و ممکن است بعضی از افراد سخنان بنده را نپسندند اما به عنوان فردی که دانش‌آموخته علوم سیاسی هستم اعتقاد دارم در تمام دوره‌های انتخابات جمهوری اسلامی ایران بازنده نداریم و بازنده اصلی دشمنان ملت هستند.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه تمام جریان‌هایی که در انتخابات شرکت می‌کنند به اصل نظام رأی می‌دهند، یادآور شد: حتی جریان‌هایی که کاندیداهای آنها امکان دارد پس از انتخابات حرکت‌هایی از خود بروز دهند مانند فتنه سال ۸۸، اما رأی دهندگان به تعبیر مقام معظم رهبری مأجور هستند.

*جریان اصولگرایی تافته جدابافته نیست

وی جریان اصولگرایی را مجموعه‌ای تافته جدابافته ندانست و تصریح کرد: اعتقاد داریم جریان اصیل اصولگرایی امروز دغدغه مردمی است که انقلاب کردند و در جنگ حضور داشتند و با تمام سختی‌ها تاکنون پای آرمان‌های خود ماندند.

جلایی اصلی‌ترین هدف سفر نیروهای ارزشی گیلان به تهران و قم را دیدار در راستای حرکت جدیدی عنوان کرد که در کشور صورت گرفته و اظهار کرد: آیت‌الله مصباح، حداد عادل، ولایتی، آیت‌الله یزدی و دیگر بزرگانی که به عنوان جریان اصولگرایی در کشور شناخته می‌شوند دورهم گرد آمدند و این اعتقاد را به منصه ظهور رساندند با وجود سلیقه‌های مختلفی که در جامعه وجود دارد، دغدغه اصلی ما نظام جمهوری اسلامی، منویات امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان حفظ انگیزه الهی را هدف دیدار نیروهای ارزشی استان با علما در تهران و قم اعلام کرد و افزود: وحدت حول محور مذکور می‌تواند اصولگراها و دیگر تشکل‌های حزب‌اللهی را در کنار همدیگر حفظ کند.

وی دیدارهای مذکور را دارای پیام مثبت برای درون جامعه، منطقه و جهان دانست و بیان کرد: ملت ایران با توجه به سلیقه‌های مختلف از جامعه‌ای پویا برخوردار است و وجود این سلیقه‌ها با راهبردهای نظام جمهوری اسلامی فاصله و زاویه‌ای ندارد.

جلایی با اشاره به تقویت وحدت درون جریان اصولگرایی، گفت: جریانی که می‌خواهد منادی وحدت در جامعه باشد ابتدا باید وحدت را بین خود به وجود آورد.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان به انتخاب حوزه علمیه قم برای دیدار نیروهای ارزشی استان اشاره کرد و یادآور شد: حوزه‌های علمیه خاستگاه انقلاب اسلامی و مکانی برای بهترین افراد است که امام (ره) به ملت وصیت کردند.

وی با اشاره به دیدار با آیت‌الله کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله خائفی از آیات عظام گیلانی و از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خاطرنشان کرد: افراد بسیاری تمایل داشتند در سفر مذکور حضور داشته باشند اما به دلیل محدویت زمانی و مکانی و نزدیکی ماه محرم امکان به تاخیر انداختن سفر وجود نداشت و جمعیتی به نمایندگی از آن جمع بزرگ در سفر دیدار با علما و بزرگان در تهران و قم حضور پیدا کردند.

جلایی اقدام مذکور را نشان دادن نمای وحدت توسط نیروهای حزب‌اللهی گیلان خواند و اظهار کرد: دیدار با علما و بزرگان توسط نیروهای ارزشی در استان در حال پیگیری است اما برخی این موضوع را دریافت نکردند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه نیروهای متدین بایدها و نبایدهایی دارند، تصریح کرد: نبایدهای نیروهای ارزشی همان نبایدهای مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: امروز یکی از موضوع‌هایی که جریان ارزشی باید خود را از آن متمایز کند، موضع داشتن در مقابل فتنه است زیرا همان طور مقام معظم رهبری فرمودند فتنه در سال ۸۸ مدت هشت ماه کارزار تمام عیار جبهه استکبار در مقابله با ایران اسلامی بود.

جلایی فتنه سال ۸۸ را حساس‌تر از هشت سال دوران دفاع مقدس دانست و بیان کرد: فتنه سال ۸۸ شاخصی برای نیروی ارزشی است.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه بعضی از افراد خود را وابسته به جریان ولایی می‌دانند اما خط قرمز خود را طور دیگری تعریف می‌کنند، اظهار کرد: موضوع مذکور به جامعه آسیب وارد می‌کند.

وی نبود همدلی به واسطه خط قرمزهای شخصی را سبب فشار در بخش مدیریتی عنوان کرد و افزود: بعضی از جریان‌ها برای خود خط قرمزهایی ترسیم کردند در حالی که خط قرمز نظام مشخص است.

*فتنه ۸۸ خط قرمز جریان‌های سیاسی گیلان

جلایی فتنه سال ۸۸ را خط قرمز جریان‌های سیاسی گیلان خواند و بیان کرد: افرادی که خواسته و ناخواسته از جریان مذکور تبری نکرده و بر موضع خود ماندند، نمی‌توانیم با آنها همدلی کنیم و وحدت داشته باشیم.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه بعضی از افراد موضوع فتنه را تنزل دادند، تصریح کرد: خط قرمز برای افراد مذکور موضوع‌هایی است که مورد تایید مقام معظم رهبری و نظام نیست و بیشتر جنبه شخصی، صنفی و سلیقه‌ای دارد.

وی بر فاصله گرفتن از آسیب‌های سلیقه‌ای تاکید کرد و گفت: اگر می‌خواهیم ایران اسلامی داشته باشیم که در جهان الگو باشد باید اصولگراها، حزب‌اللهی‌ها و طیف‌هایی که بیشتر از همه دغدغه مقام معظم رهبری را دارند به این خواسته لبیک بگویند.

جلایی با بیان اینکه گیلان با توجه به فاصله جغرافیایی به مناطق جنگی بیشترین صحنه‌های ایثارگری در شهادت، آزادگی، جانبازی و کمک‌های مالی به جبهه‌های دفاع مقدس را داشت، خاطرنشان کرد: گیلانی‌ها در فتنه سال ۸۸ یک روز زودتر از دیگر استان‌ها و در هشتم دی ماه به صحنه آمدند و اوج بصیرت خود را به منصه ظهور رساندند.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان به موضوع انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: موضوع مذکور با علما و بزرگان در تهران و قم به منظور تقویت مشارکت مردم مطرح شده است.

وی با اشاره به موضوع‌های فرهنگی و اقتصادی در جامعه، اظهار کرد: معیشت، اشتغال و ازدواج از دغدغه‌های مردم محسوب می‌شود و این موضوع‌ها در دیدار مذکور بیان شد و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی انتظار می‌رود مسئولان اجرایی، قوه مقننه و حتی در قوه قضائیه به موضوع‌ها اهتمام داشته باشند و افراد مناسب با این موضوع‌ها در امور به‌کارگیری شوند.

جلایی ایجاد امید در مردم را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: امروز دشمن تحریم اقتصادی را به عنوان یکی از راه‌های مقابله جدی با نظام اسلامی هدف رفته است بنابراین می‌طلبد از تمام ظرفیت خود در مقابله با تحریم‌ها استفاده کنیم و راه علاج آن اقتصاد مقاومتی است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه دیدار نیروهای ارزشی و حزب‌اللهی با علما و بزرگان تداوم دارد، تصریح کرد: درخواست‌هایی از علما برای دیدار در داخل استان داشتیم و با آیت‌الله رضا رمضانی نماینده مقام معظم رهبری در موسسه اسلامی امام علی (ع) هامبورگ در کشور آلمان و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری هفته آینده دیدار داریم.

وی دیدار با علما و بزرگان را سبب وحدت و همدلی بین نیروهای ارزشی و اصولگرای گیلان عنوان کرد و گفت: هیچ مانع و عاملی نمی‌تواند فرزندان ایران اسلامی را از نظام، مقام معظم رهبری و آرمان‌های امام (ره)، شهدا و مردم با بصیر و وفادار جدا کند.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه