تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۳-۱:۵۹ ب.ظ
کد خبر : 51477
نسخه چاپی نسخه چاپی
کارشناس موسسه گیاه پزشکی کشور:

زیتون های تلخ در استان گیلان بیشتر دیده می شود

کارشناس موسسه گیاه پزشکی کشور گفت: زیتون های تلخ در استان گیلان بیشتر دیده می شوند و در تلاش هستیم تا فرمولاسیون آفت کش گیاهی را برای از بین بردن آفت های گیاهی تهیه کنیم.

به گزارش ۸دی نیوز، مونا ترکمن-کارشناس موسسه گیاه پزشکی کشور در گفتگو با مهر گفت: اکنون در این موسسه، فرمولاسیونی از زیتون تلخ گیاهی تهیه شده که  از آن می توان در آفت کشی مزارع و زمین های کشاورزی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه آفت کشی گیاهی از آفت کشی شیمیایی مفیدتر است اذعان داشت: اکنون فرمولاسیون Ecاین آفت کش تهیه شده و در مرحله ساخت فرمولاسیون این آفت کش هستیم.

ترکمن اذعان داشت: زیتون تلخ برای آفت کشی شناخته و اثبات شده که در این امر موثر است ولی هنوز مشخص نشده که بر روی چه حشراتی تاثیر گذار است که این موضوع دردست بررسی است.

وی عنوان کرد: درحال حاضر بر روی نماتدها که گونه ای از آفتها هستند و به ریشه گیاهان آسیب می رسانند موثر بوده است. این نماتدها در بسیاری از زمین های کشاورزی و در ریشه های گیاهان دیده می شوند.

ترکمن با بیان اینکه این دستاورد جهت تهیه فرمولاسیون آفت کش گیاهی از زیتون تلخ است تا بتواند قابل استفاده برای مصرف باشد، یادآورشد: زیتون های تلخ در استان گیلان بیشتر دیده می شوند و در تلاش هستیم تا فرمولاسیون آفت کش گیاهی را برای از بین بردن آفت های گیاهی تهیه کنیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه