بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۳-۱۲:۳۰ ق.ظ
کد خبر : 50942
نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان:

نیاز اساسی در شرایط کنونی، اندیشه های خلاق است

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: نیاز اساسی استان در شرایط کنونی، اندیشه های خلاق و کارآفرینی است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی در نهمین جشنواره تجلیل از کار آفرینان برتر استان با تأکید براینکه پیوند اندیشه های خلاقانه با کار آفرینی نیاز اساسی در استان است، گفت : کار آفرینی ، اندیشه ، روش و شیوه زندگی خلاقانه همراه با نوآوری ، عشق به کار، ریسک پذیری ، آینده نگری ، ارزش آفرینی و بهره مندی شجاعانه از فرصت ها است .

وی با بیان اینکه برای کار آفرینی موفق و پویایی اقتصاد بازار به جسارت فراوان نیاز است ،گفت : گیلان بهتر و برتر ، شرایط قابل قبولی ندارد برای همین هم مدام به دنبال حمایت از کار آفرینان هستیم.

نجفی به پتانسیل های استان در بخش های کشاورزی ، گردشگری و صنعت اشاره و تصریح کرد: اگر از قدرت کار آفرینی و اندیشه های نو برای شکوفایی این بخش ها کمک نگیریم؛ بیشتر از وضعیت کنونی نمی توانیم فعالیت داشته باشیم.

نجفی با اشاره به مشکلاتی در بخش کشاورزی و زمین های محدود استان گفت : میزان تولید در سطح کشاورزی با زمین های محدودی که داریم، بدون استفاده از ایده های نو و فناورانه ثابت می ماند .

وی خاطر نشان کرد : اگر صنعت ، تکنولوژی بالا و نانو و بیوتکنولوژی را با کشاورزی پیوند نزنیم، این وضعیت کنونی جوابگوی نیازها نخواهد بود .

نجفی در همین زمینه این سئوال را مطرح کرد که اگر درسالهای گذشته آبیاری تحت فشار و قطره ای در مزارع چای گسترش پیدا می کرد، آیا با خشکسالی امسال مواجه می شدیم؟

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به نیمه کار بودن یکهزارو۱۰۰ طرح صنعتی استان گفت : برای خروج از رکود و تکمیل این طرح ها اقدامات وسیعی آغاز شده است .

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف و تکمیل طرح های نیمه تمام مشارکت فعال و پویایی بانک ها لازم است .

محمود ایزددوست مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در این مراسم گفت : بررسی اقدامات نوآورانه ، کاهش میزان مصرف انرژی و استفاده از فناوری های جدید ، آینده نگری در اجرای طرح ، میزان اشتغال ، سنجش اقتصاد مقاومتی و دریافت نشان و برند استاندارد های کیفیت و محیط زیست از شاخص های انتخاب کار آفرینان برتر است .

در پایان این مراسم از ۹ کار آفرین برتر گیلان قدردانی شد .

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه