بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۳-۱:۵۶ ب.ظ
کد خبر : 48757
نسخه چاپی نسخه چاپی
جوسازی‌ها پیرامون بازداشت متهم امنیتی

غنچه‌ای که در والیبال رشد کرد! +تصاویر

حمایت خبرگزاری های خارجی و رسانه های ضد نظام از غنچه قوامی به فاصله چند روز پس از دستگیری، حکایت از آن داشت که دستگاه‌های امنیتی کشورمان لیدر این تجمعات را به خوبی شناسایی و کرده‌اند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، اوج گیری والیبال ایران در چند سال گذشته، ضمن مطرح کردن نام کشورمان در سطح جهانی و کسب افتخارات متعدد توسط والیبالیست ها، حاشیه های غیرورزشی زیادی را هم به دنبال داشته است.

یکی از این حاشیه ها، مجال یافتن تشکل ها و کمپین های مدعی حمایت از حقوق زنان است که در بیشتر آنها بن مایه و رگه های فمنیستی مشهود است.

همین مجال باعث شد تا در اولین مسابقه ی والیبال لیگ جهانی که در ایران برگزار شد، شاهد صحنه های نه چندان جالب در ورزشگاه ۱۲ هزار نفر آزادی باشیم. صحنه هایی که به دور از شخصیت زن ایرانی و نجابت آن بود که بعضا تصاویر آن تنها در چند ساعت بعد از مسابقه بر روی خروجی رسانه های غربی قرار می گرفت.

به این ترتیب بهانه جدید فشار خارجی ها به نظام با عنوان حمایت دروغین از “حضور بانوان در ورزشگاه” کلید خورد.

بعد از آن مسابقه و حواشی به وجود آمده، فرمانده نیروی انتظامی و مسئولین وزارت ورزش تصمیم گرفتند تا هنگامی که شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه مساعد نشده از حضور بانوان ممانعت به عمل آورند.

اما این اقدام قانونی به مذاق برخی گروه های مدعی حمایت از حقوق زنان که بعضا خط دهی و سیاست گذاری خود را از بیرون کشور دریافت می کردند، خوش نیامد و با برگزاری تجمعات بدون مجوز در کنار ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی مشرف به اتوبان کرج، اقدام به ایجاد فضاسازی علیه نظام کردند.

این اقدام در روزهای ابتدایی صرفا به شبکه های اجتماعی محدود بود، اما در کوتاه مدت با کشیده شدن به رسانه های خارجی، ابعاد جدیدی پیدا کرد.

نوع بازتاب های خارجی نشان می داد که برخی از این افراد، به طور سازمان یافته و با هماهنگی هایی در خارج از مرزها اقدام به این گونه تجمعات و ارسال گزارش های تصویری آن به رسانه های خارج از کشور می کردند.

در این بین فردی به نام “غنچه قوامی” که مدتی است برای بررسی اقدامات غیرقانونی و ضد امنیت ملی خود در بازداشت به سر می برد، از لیدرهای اصلی به حساب می  آمد.

غنچه قوامی دختر ۲۵ ساله‌ای است که برای ساماندهی غیرقانونی تجمع در مسابقه والیبال ایران-ایتالیا به ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی رفته بود و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. مراجع قضایی بازداشت او را به دلیل مسائل امنیتی پشت پرده تمدید کرده اند.

121271_268شاهین نجفی، خواننده توهین کننده به مقدسات در فیس بوک خود از غنچه قوامی اعلام حمایت کرد

بازی روانی علیه نظام پس از دستگیری

در بین روزنامه های زنجیره ای، روزنامه اعتماد اولین گزارش را درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و پیگیری بازداشت چند نفر از بانوان در حاشیه دیدار والیبال ایران و ایتالیا منتشر کرد. این روزنامه با مانور بر روی این موضوع که رئیس جمهور دستور پیگیری و رسیدگی به موضوع حضور زنان در استادیوم‌ها را داده، سعی کرد با موضعی نرم، به دستگیری غنچه قوامی بپردازد.

121259_242

پس از آن، در مسابقات والیبال تیم ملی ایران در خارج از کشور، عناصر سلطنت طلب و یا تشکل های مدعی حمایت از حقوق زنان و فمنیست های آن کشور، در اقدامی هماهنگ برای حمایت از غنچه قوامی پا پیش می گذاشتند و با دست نوشته هایی که اغلب به زبان فارسی بود، آزادی او را خواستار می شدند. در این بین حتی عناصر سلطنت طلب با پرچم شاهنشاهی به حمایت از او پرداختند.

حمایت خبرگزاری های خارجی و رسانه های ضد انقلاب از این فرد نیز به فاصله چند روز پس از دستگیری، حکایت از آن داشت که دستگاه های امنیتی کشورمان لیدر این تجمعات را به خوبی شناسایی و دستگیر کرده اند.

نکته جالب اینکه این اقدامات به قدری هماهنگ بود که حتی توپ جمع کن های خارج زمین نیز که بعضا دختران کم سن و سال بودند با در دست داشتن دست نوشته های انگلیسی زبان، سعی داشتند موج روانی ضد کشورمان را به داخل زمین بازی وارد کنند.

121273_382توپ جمع کن های مسابقه والیبال تیم ملی ایران، در اقدامی هدایت شده، دست نوشته ای در حمایت از غنچه قوامی در دست دارند!

نکته قابل تامل اینکه علیزاده طباطبایی وکیل خاندان هاشمی رفسنجانی وکالت قوامی را بر عهده گرفته و هر از چندگاهی از ادامه بازداشت این متهم امنیتی اظهار گله می کند.

او در مصابه ای با ایلنا در تاریخ ۲۱ شهریور ماه، گرایش سیاسی غنچه قوامی را رد کرده و ادامه بازداشت وی را غیرموجه می خواند.

121272_945مصاحبه وکیل خاندان هاشمی با خبرگزاری ایلنا

اما آنچه در این میان بیش از هر نکته ای مشهود است اتحاد یکپارچه کمپین های مدعی حقوق زنان، رسانه های مخالف نظام و چهره های شاخص فراری در شبکه های اجتماعی هستند که به حمایت از این اقدامات غنچه قوامی پرداخته اند.

برخی از فضاسازی رسانه های غربی و تصاویر حمایت عناصر ضدانقلاب از “غنچه قوامی” را در زیر مشاهده می کنید.

121260_679 121267_645نسخه انگلیسی”بی بی سی” خبر بازداشت این زن را در بین اخبار برجسته خود قرار داده بود

121268_836 121269_664استفاده ابزاری از کودکان در تجمعات حمایتی از غنجه قوامی

121270_266ایجاد کمپین مجازی اعلام حمایت از”غنچه قوامی” با امضای مجازی

121264_277

121265_323

121263_715

121261_756تجمعات فمنیست های کشورهای میزبان تیم ملی والیبال ایران

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه