بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۲-۵:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 485
نسخه چاپی نسخه چاپی
تهدیدهایی دو طرفه؛

رئیس بنیاد شهید، جعفرزاده را متخلف دانست و تهدید کرد/ جعفرزاده: قرار نیست با هر تهدیدی عقب بنشینم

رئیس بنیاد شهید گفت: آقای جعفر زاده خودشان متخلف هستند چرا که وی در زمانی که بر صندلی مجلس تکیه زدند به عنوان مشاور از بنیاد شهید نیز حقوق دریافت کرده اند و من تا کنون این مسئله را که نشانه تخلف ایشان بوده بیان نکرده ام.

به گزارش خبرنگار سیاسی ۸دی نیوز، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز(سه شنبه) در پخش زنده تلویزیونی شبکه خبر بعد از اظهارات برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و کشف پرونده هایی از اختلاس با عصبانیتی که پشت لبخند های همیشگی اش نهفته بود تنی چند از نمایندگان مجلس که از طراحان پروژه تحقیق و تفحص از بنیاد شهید بودند را تهدید به شکایت حقوقی کرد.
بنا بر این گزارش روز گذشته به دنبال طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که پرونده هایی از تحقیق و تفحص از بنیاد شهید کشف شده که در حال بررسی است.
رئیس بنیاد شهید: آقای جعفرزاده خودشان متخلف هستند
این خبر واکنش ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران را در بر داشت تا جایی که زریبافان اعلام کرد: آقای جعفر زاده خودشان متخلف هستند چرا که وی در زمانی که بر صندلی مجلس تکیه زدند به عنوان مشاور از بنیاد شهید نیز حقوق دریافت کرده اند و من تا کنون این مسئله را که نشانه تخلف ایشان بوده بیان نکرده ام.
رئیس بنیاد شهید برای بار هزارم در مورد موافقت و مخالفت خویش با تحقیق و تفحص اظهار داشت: من موافق تحقیق و تفحص از بنیاد شهید هستم و می پذیرم که کاستی در بنیاد شهید وجود دارد ولی این کاستی ها به معنای کمبود بودجه در بنیاد شهید است و گرنه در تحقیق و تفحص پاکی عملکرد مدیران بنیاد شهید روشن می شود اما نمایندگان مجلس که طراح این موضوع هستند خود متخلف بوده و من تخلف های آنها را اعلام می کنم تا برای ورود دوباره به مجلس با مشکل رو به رو شوند.
jafarzade-zaribafan
جعفرزاده: قرار نیست با هر تهدیدی عقب بنشینم
جعفرزاده نیز بعد از پایان گزارش شبکه خبر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اظهارات خود نامی از کسی نبرده است، گفت: متاسفانه آقای زریبافان رییس بنیاد شهید در شبکه خبر حاضر شدند و مطالبی به زبان آوردند که من از بیان‌شان شرم دارم. ایشان نام من را آوردند و توهین و افتراهایی را به یک نماینده وارد کردند که طبیعتا به محاکم حقوقی مراجعه می‌کنم و پیگیر آن خواهم بود.جعفرزاده اضافه کرد: اگر این تهمت‌هایی که آقای زریبافان گفتند واقعیت داشته باشد ایشان ظلم به شهدا و مردم کرده‌اند که آنها را تاکنون مطرح نکرده‌اند. ما به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم و وظیفه داریم از حقوق مردم دفاع کنیم و قرار نیست با هر تهدیدی عقب بنشینم بلکه هر تخلفی را تا آخر پیگیری خواهیم کرد.وی اشاره کرد: سوءمدیریت‌ها کار را به اینجا کشانده و ما در جریان تحقیق و تفحص ۸۰ مورد تخلف در بنیاد شهید یافته‌ایم که آن را به محاکم قضایی ارائه می‌کنیم.
باهنر: نمایندگان باید به وظیفه قانونی خود عمل کنند
در ادامه، محمدرضا باهنر رئیس جلسه در پاسخ به اظهارات جعفرزاده و تذکر وی گفت: روال نظارتی مجلس منطبق بر قانون است، نمایندگان و مجلس اختیاراتی دارند که براساس قانون به آنها عمل می‌کنند.وی افزود: در مجلس اگر تهمت و یا سوء ظنی به کسی نسبت داده شود، آن فرد می‌تواند اعتراضش را به هیئت رئیسه ارائه دهد و هیئت رئیسه این موضوع را رسیدگی کند، همچنان که در زمان رای اعتماد به وزرا ارائه اینگونه اعتراضات را به مجلس مشاهده کردیم.باهنر با اشاره به تحقیق و تفحص تصریح کرد: تحقیق و تفحص روال قانونی دارد، در جریان تحقیق و تفحص بحث‌ها و سوال‌ها مطرح می شود تا به رفع ابهامات موجود دست یافته شود.

يک ديدگاه

  1. تهرانی گفت:

    زری بافان واقعا برات متاسفم واقعا حقت بود برکنار بشی

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه