تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۲-۱:۰۵ ب.ظ
کد خبر : 4833
نسخه چاپی نسخه چاپی
دیدار معاون رییس جمهور عراق با دکتر روحانی:

لزوم همکاری کشورهای منطقه برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم

رییس جمهور به مسئله حضور تروریسم در منطقه اشاره کرد و همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم را اقدامی مهم و ضروری دانست.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از  شبستان، معاون رییس جمهور عراق در حاشیه شصت و هشتمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر روحانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و اشتراکات مذهبی میان ملت های ایران و عراق اظهار داشت: دوملت بزرگ و برادر همواره منافع خود را درتامین منافع مشترک یکدیگر می بینند.

وی با اشاره به روابط دوستانه میان تهران – بغداد، اظهار داشت: بدون شک ظرفیت های بیشتری برای توسعه روابط در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی ، گردشگری و زایرین دو کشور وجود دارد.

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم اقدامات تروریستی در عراق گفت: از اینکه مردم این کشور همچنان از اقدامات تروریستی در رنج هستند، متاسف هستیم.

رییس جمهوری اسلامی ایران به مسئله حضور تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت: امروز از افغانستان گرفته تا پاکستان و عراق شاهد اقدامات تروریستی هستیم و بحران سوریه به یک مصیبت بزرگتر تبدیل شده است.

وی همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم را اقدامی مهم و ضروری دانست.

دکتر روحانی بر حل بحران سوریه از راههای سیاسی و غیر نظامی تاکید کردو گفت: اگر بحران کنونی در سوریه حل و فصل نشود، ممکن است دامن آن سایر کشورهای منطقه را نیز فرا بگیرد.

معاون رییس جمهور عراق هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، گفت: بسیار مسرور و خرسندیم که شخصیتی اندیشمند، متفکر و منطقی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم این کشور انتخاب شده است.

وی خطاب به دکتر روحانی گفت : شما دارای دلی بزرگ و اندیشه ای والا هستید و امیدوارم مجموعه اقدامات دولت جنابعالی برای ملت های ایران و منطقه خیر وبرکت داشته باشد.

وی علاقمندی دولت عراق برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد و گفت: مایلیم روابط خود را با دولت و ملت ایران در همه عرصه‌ها تحکیم بخشیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه