بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۳-۱۱:۴۶ ق.ظ
کد خبر : 48287
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان:

کلاه ایمنی رایگان در ۳۰ روستای غرب گیلان توزیع شد

رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: کلاه ایمنی رایگان در ۳۰ روستای غرب گیلان توزیع شد.

به گزارش ۸دی نیوز، سیدمرتضی عظیمی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: هر ساله در شهریورماه امار تصادفات به دلیل تردد و مسافرت بالا است.

وی با بیان اینکه ۲۰ روز از شهریور ماه گذشته است، افزود: طبق امار پلیس راه کشور تصادفات شهریور ماه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و این امر می‌طلبد که در ده روز باقی مانده حضور مستمر و پررنگ در جاده‌ها داشته باشند تا تصادفی رخ ندهد.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه در سال ۹۱ صومعه‌سرا در بخش  برون شهری و راه‌هایروستایی ۶۴ کشته داشته، گفت: در سال ۹۲ ، این شهرستان ۴۵ کشته در تصادفات داشته است.

عظیمی تصریح کرد: درچهارماهه سال ۹۲ تعداد کشته شدگان در تصادفات ۱۴ نفر بوده و در چهارماهه امسال ۱۶ نفر است که ۱۴ درصد نسبت به سه ماهه سال ۹۲ رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با شروع مدارس و به تبع به علت عدم آشنایی بسیاری از کاربران ترافیک، در نتیجه سبب تصادف می‌شود و می‌طلبد که پلیس راهور و پلیس راه در محورهای اصلی و فرعی حضور داشته باشند تا در این ده روز تعداد تصادفات کاهش یابد.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان تاکید کرد: با توجه به اینکه هیئت وزیران بخش حمل و نقل روستا  را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار کرده این انتظار می‌رود که شهرداران در طرح تفضیلی و طرح هادی شهر ایستگاه‌هایی در نظر بگیرند.

عظیمی اظهار کرد: در استان گیلان در بخش حمل و نقل روستایی اولین بار این طرح در فومن اجرا شد و خودروها را واگذار کردند و خودروهای واگذار شده سمند با سود چهاردرصد از کمیته امداد و صندوق مهر امام رضا(ع) است.

وی افزود: بنا داریم تا در نیمه دوم امسال در صومعه‌سرا بعضی از روستاها که وزرات کشور مناطق محروم اعلام کرده حمل و نقل روستایی را راه‌اندازی کنند.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: سال گذشته ۳۰ روستای صومعه‌سرا تحت آموزش موتورسواران و اهدای کلاه ایمن قرار گرفت.

عظیمی تصریح کرد: امسال با پیگیری‌های به عمل آمده و امار بالای تصادفات در این شهرستان ، طرح اموزش موتورسواران در چهار شهرستان پیش‌بینی شده که یکی از این شهرستان‌ها صومعه‌سرا است.

وی با اشاره به طرح‌های ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها، خاطرنشان کرد: بحث ایمن سازی مدارس در بخش گوراب زرمیخ اجرا می‌شود.

منبع:تسنیم

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه