تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۳-۱۱:۰۶ ق.ظ
کد خبر : 48252
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم رشت:

گیلان به ویروس اختلاس بانکی مبتلا است

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه گیلان به ویروس اختلاس بانکی مبتلا است، گفت: فساد مالی در سیستم بانکداری با ارائه وام های میلیاردی به برخی افراد در سیستم بانکداری گیلان هم دیده می شود.

به گزارش ۸دی نیوز، جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار دیار باران، در مورد فساد مالی در کشور و نقش قوه قضائیه در شفاف سازی پرونده مجرمان، اظهار کرد: اختلاس در حوزه بانکداری و اقتصاد کشور توسط افراد قانون گریز ضربات جبران ناپذیری را به پیکره اقتصاد بیمار کشور با وجود موج تحریم ها در ابعاد گسترده  از سوی استکبار جهانی وارد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با متخلفین و افراد قانون گریز در بحث مفاسد اقتصادی به عنوان وظیفه ای مهم بر دوش قوه قضائیه  نباید با انعطاف پذیری به سمت افراد وابسته به مهره های نظام جمهوری اسلامی باشد، افزود: قوه قضائیه در این رابطه با میزان نگه داشتن ترازوی عدالت پرونده متخلفان را به دقت بررسی کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی اختلاس را تنها ویروس اقتصادی  در پایتخت ندانست و با اشاره به اینکه گیلان نیز به ویروس اختلاس بانکی مبتلا است، تصریح کرد: فساد مالی در سیستم بانکداری با ارائه وام های میلیاردی به برخی افراد در سیستم بانکداری گیلان هم دیده می شود.

وی فساد مالی، اختلاس و وام های میلیاردی را نشانه ضعف و خلائی بزرگ در سیستم نهادها و ارگان های نظارتی برشمرد و گفت: ریشه اصلی بروز اینگونه تخلفات به نوع غلط انتصابات بر می گردد.

وی اظهار کرد: چنین کمبود ها و ضعف هایی در سیستم بانکی کشور در کنار تورم و موج تحریم ها مشکلات اقتصادی کشور را صد چندان کرده است.

کلمات کلیدی :

يک ديدگاه

  1. ییی گفت:

    گیلان به ویروس خطرناک اختلاس درسی و علمی و بورسی هم مبتلاست

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه