بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۳-۱۰:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 48185
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل نوسازی مدارس گیلان:

سال ۹۴ سال تحول در معماری ابنیه آموزشی است

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان از تحول در معماری بناهای آموزشی احداثی استان توسط این اداره در سال آینده خبر داد .

به گزارش ۸دی نیوز، علی اوسط مقدم مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان گفت: فضای مدارس ، محیطی است که از یک سو دانش آموزان موثر ترین زمان روزشان را در آن می گذرانند و از سوی دیگری فضایی است که رشد ذهنی ، اجتماعی و علمی دانش آموزان را در بر دارد لذا ساختار فیزیکی آن و یا معماری ابنیه تحصیلی برای ما مهم است.

وی افزود : نظر به اهمیت این موضوع بازنگری در معماری مدارس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان قرار دارد و از افراد متخصص و متعهد و آگاه به طراحی فضا های آموزشی برای ارائه طرح دعوت کرده ایم .

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تصریح کرد: از سال ۹۴ شاهد احداث ابنیه با طراحی نوین و کارایی بالا خواهیم بود .

مقدم همچنین ادامه داد : در حال حاضر برای کلیه مدارس در مقاطع اول و دوم دبیرستان سالن اجتماعات و سالن ورزشی پیش بینی و اجرا می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا مبنی بر اینکه آیا سیستم های ایمنی الزاما در تمام مدارس نصب می شود یا بستگی به سلیقه و بودجه دارد، گفت : در تمام مدارسی که از سال ۱۳۸۵ ساخته و تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان داده ایم سیستمهای اطفای حریق و سیستمهای هشدار دهنده ، برای تامین ایمنی این مراکز تعبیه شده است.

مقدم تصریح کرد : در مدارسی هم که مقاوم سازی انجام می گیرد ، حتما این سیستمها نصب می شوند و بطور کل در استاندارد ساخت و ساز بر مسائل ایمنی به لحاظ سیستمهای هشدار دهنده ، ایمنی گرمایشی و برودتی ، با حساسیت عمل می شود.

مقدم در پاسخ به وضعیت فعلی مدارس نوساز در آستانه بازگشایی مدارس گفت: همه ساله در آغاز سال تحصیلی تمهیدات خاصی در برنامه ریزی اداره کل نو سازی دیده می شود تا فضای علمی و آموزشی آنچنان که باید پذیرای حضور فرزندان عزیزمان باشد .

وی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در هفته دولت ۲۸پروژه بالغ بر یکصد و ۳۳ کلاس درس در نقاط مختلف استان تحویل ادارات آموزش و پرورش تابعه اداره کل استان گیلان شد .

وی افزود: همچنین در مهرماه نیز با استعانت از خداوند شاهد بهره بردداری ۴۰ پروژه با یکصد و ۹۸ کلاس درس در اقصی نقاط استان خواهیم بود که همه آنها مجهز به بهترین ابزار و ادوات آموزش هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تاکید کرد: مدارس میراث ماندگار ملی هستند لذا از مدیران می خواهیم که در نگهداری مطلوب این فضا ها اهتمام لازم را داشته باشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه