تاریخ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۳-۹:۴۳ ق.ظ
کد خبر : 45600
نسخه چاپی نسخه چاپی
در ادامه مهره گزینی ها...

چند پست کلیدی در سیطره “فامیل نزدیک” رئیس جمهور!؟/ آخرین انتصاب: شوهرخواهر رئیس جمهور؛ دبیر شواری عالی گزینش

در شرایطی که اصل شایسته سالاری در جمهوری اسلامی تثبیت و به یک مطالبه عمومی تبدیل شد اما در ادامه راه همواره بر یک مدار حرکت نشد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از پایگاه ۵۹۸. یکی از شعارهای خوب آقای روحانی در انتخابات ۹۲ شایسته سالاری بود که نشان میداد ایشان نیز میخواهد در مسیر انقلاب قدم بردارد، اما پس از چندی خبرهای ناخوشایندی در زمینه انتصابات دولت به گوش رسید. در این گزارش به این انتصابات “فامیلی” به صورت گذرا پرداخته ایم. 60488_320

-اولین انتصاب خانوادگی در دولت یازدهم حسین فریدون برادر رئیس جمهور است. فریدون که مدت ها بدون داشتن هیچ سمت رسمی در جلسات مهم دولت شرکت میکرد سرانجام با حکم حسن روحانی به عنوان دستیار ویژه رییس دولت انتخاب شد.
-اسماعیل سماوی خواهرزاده آقای روحانی است که در حال حاضر سه مسئولیت دولتی را همزمان برعهده دارد. این مسئولیت ها عبارتند از: سرپرست گروه مشاوران جوان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور.

-اما در این میان فقط خواهرزاده های رییس جمهور از این موقعیت بهره مند نبوده اند بلکه علی اصغر پیوندی پسر عمه آقای روحانی نیز اخیرا به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شده است.
-عبدالحسین فریدون نیز پسر عموی رییس دولت است که اخیرا سرپرستی دو عنوان کلیدی را در وزارت علوم در اختیار داشت که از آن کنار گذاشته شد: مدیرکل وزراتی علوم و آموزش عالی و سرپرست جدید مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه.

 -امروز نیز یک انتصاب فامیلی دیگر در دولت تدبیر و امید رقم خورد، اسدالله وطنی شوهرخواهر رئیس جمهور به عنوان دبیر شورای عالی گزینش ریاست جمهوری معارفه می شود.

ده پست کلیدی برای فامیل ها در یکسال رکورد قابل توجهی می تواند باشد، باید متنظر ماند و دید که آیا در ماههای آینده این رکورد جابجا خواهد شد یا نه!؟

يک ديدگاه

  1. هادی گفت:

    بعد همه به بنده خدا احمدی نزاد گیر می دادند. عجب حکایتیه.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه