تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۳-۱:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 45188
نسخه چاپی نسخه چاپی
ندیمی مطرح کرد

برخی اظهار‌نظر‌های دو هفته اخیر موضع فراکسیون رهروان نسبت به استیضاح را تغییر داده است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: پس از برخی اظهار‌نظر‌ها در دو هفته اخیر نگاه اعضای فراکسیون به استیضاح از حالت منفی به مثبت تغییر کرد.

به گزارش ۸دی نیوز، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه تاکنون سه تغییر و تحول در موضعگیری فراکسیون رهروان ولایت نسبت به استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را شاهد بوده‌ایم گفت: در مرحله اول اکثر اعضا معتقد بودند اکنون زمان مناسبی برای استیضاح وزیر علوم نیست زیرا استیضاح اهداف ملی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و لذا معتقد بودند که یا استیضاح نباید انجام شود و یا اینکه نباید در صورت انجام موفق شود.

وی در توضیح در مورد مرحله دوم نگاه اعضای فراکسیون رهروان به استیضاح فرجی دانا بیان کرد: پس از برخی اظهار ‌نظر‌ها در دو هفته اخیر نگاه اعضای فراکسیون به استیضاح از حالت منفی به مثبت تغییر کرد.

ندیمی ادامه داد: در مرحله سوم با توجه به بازخوردهای اجتماعی استیضاح و تحلیل‌های مطرح شده و نیز نگرانی از بابت تحت‌الشعاع قرار گرفتن مدیریت اقتصادی کشور نظر اعضای فراکسیون به حالت بینابین رسیده است.

وی روز چهارشنبه را تعیین کننده نتیجه استیضاح وزیر علوم برشمرد و گفت: نحوه تعامل رئیس‌جمهور، وزیر و نمایندگان، محتوای جلسه، ادب طرفین، امید و شفافیت می‌تواند تعیین‌کننده‌ترین عوامل در نتیجه رأی مجلس به تداوم یا عدم تداوم کار وزیر علوم باشد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس تأکید کرد: نمایندگان توقع دارند که وزیر علوم پاسخگوی وظایف قانونی خود باشد و این به این معنی است که اگر آقای فرجی دانا در مورد بورسیه‌ها و دانشجویان ستاره‌دار توضیحات مکفی بدهد می‌تواند رضایت مجلس را جلب کند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز ۹ ماه بیشتر از رای اعتماد اولیه مجلس به آقای فرجی دانا نگذشته است لذا وزیر می‌تواند با توضیحات قانع‌کننده اعتماد نمایندگان به خود را تداوم بخشد.

ندیمی بار دیگر اظهار کرد: تعیین‌کننده‌ترین عامل در نتیجه جلسه استیضاح محتوای سخنان نمایندگان، نحوه پاسخگویی رئیس جمهور و وزیر علوم و برخورد کریمانه طرفین با یکدیگر است که با توجه به این معیارها امکان بازگشت نظر اعضای فراکسیون رهروان به هر دو حالت اولیه وجود دارد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه