تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۳
کد خبر : 44598
نسخه چاپی نسخه چاپی
الیاس نادران در سفر به گیلان:

استان گیلان از لحاظ زیر ساخت های کشاورزی اقدامات اساسی انجام نداده است

n00156001-b

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از خطاهای استراتژیک در آمایش سرزمینی گیلان را محروم کردن این استان از صنعت عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در زیر ساخت های کشاورزی نیز اقدامات اساسی صورت نپذیرفت .

به گزارش ۸دی نیوز، پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان با حضور اعضای کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد.

الیاس نادران  نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس در این نشست هدف از سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را بررسی وضعیت طرح‌های نیمه‌تمام در استان‌ها عنوان کرد و اظهار کرد: سفر اعضای کمیسیون مذکور تا قبل از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۴ دولت به مجلس انجام می‌شود.

نادران در ادامه به سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گیلان اشاره کرد و گفت: سفر به گیلان تصویری متفاوت از این استان برای اعضای کمیسیون برنامه و بودجه ایجاد کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از خطاهای استراتژیک در آمایش سرزمینی گیلان را محروم کردن این استان از صنعت عنوان کرد و اظهار داشت: این در حالی است که در زیر ساخت های کشاورزی نیز اقدامات اساسی صورت نپذیرفت .

وی تامین آب کشاورزی گسترش راههای ریلی و تکمیل آزاد راه در گیلان را مهم دانست و افزود : از ماده ۱۵۰ قانون برنامه پنجم در بودجه امسال می توان برای تکمیل این پروژه ها کمک و برای بودجه سال ۹۴ نیز برنامه ریزی کرد .

وی هدف از سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را بررسی وضعیت طرح‌های نیمه‌تمام در استان‌ها عنوان کرد و افزود: سفر اعضای کمیسیون مذکور تا قبل از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۴ دولت به مجلس انجام می‌شود.

نادران در ادامه به سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گیلان اشاره کرد و گفت: سفر به گیلان تصویری متفاوت از این استان برای اعضای کمیسیون برنامه و بودجه ایجاد کرده است.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930523000990#sthash.ZOL4CIMq.dpuf

نادران اولویت‌بندی نشدن اجرای پروژه‌ها در سال‌های گذشته را از مشکلات دانست و اظهار کرد: توزیع قطره‌چکانی اعتبارات از دیگر مشکلات بهره‌برداری از پروژه‌ها در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تامین آب و تکمیل راه‌آهن و آزادراه را از پروژه‌های دارای اولویت در گیلان برشمرد و بیان کرد: ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزاد راه رشت ـ قزوین باید به اتمام برسد.

وی تمرکز بر اتمام راه‌آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا را علاج ترانزیت کشور خواند و تصریح کرد: سدهای لاستیکی بهترین راهکار برای مهار آب در گیلان است.

نادران اختصاص اعتبارات از طریق ماده ۱۸۰ در ایجاد تحول اساسی در شهرستان‌ها را مهم عنوان کرد و گفت: در تلاشیم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را برای اختصاص اعتبارات به پروژه‌های مهم در استان‌ها متقاعد کنیم.

 

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه