بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۳-۱۱:۰۴ ق.ظ
کد خبر : 41631
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم رشت در مجلس:

نوع آموزش در سیستم وزارت علوم غیرکاربردی است

نماینده مردم رشت در مجلس شوای اسلامی گفت:در سیستم وزارت علوم ، توسعه فیزیکی، رشته‌ای، تحصیلی، کتب درسی، نوع آموزشی غیر کاربردی است و نتیجه این برآیند در حد تئوری باقی می‌ماند.

به گزارش ۸دی نیوز، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به عدم ارتباط صنعت با دانشگاه، اظهار کرد: این ارتباط یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که تاکنون بارها مطرح شده و به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید بررسی کرد که مشکل کار در کجاست، افزود: صنعت کشور منجی می‌خواهد که مشکلات آن را حل کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه نگرانی صنعت در کیفیت و نوع تولید است، گفت: این امر نیازمند تحقیقات است.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه اگر دانشگاه بتواند این نیاز را پاسخ دهند این ارتباط مستحکم می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های ما نمی‌توانند ایده خود را به تولید محصول مبدل سازنند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه شرکت‌های دانش بنیان حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت قرار گرفت، تصریح کرد: اگر این حلقه بتواند منسجم عمل کند بین دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان و صنعت ارتباط برقرار می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سیستم وزارت علوم ، توسعه فیزیکی، رشته‌ای، تحصیلی، کتب درسی، نوع آموزشی غیر کاربردی است و نتیجه این برآیند در حد تئوری باقی می‌ماند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه وزیرجهاد کشاوزی را برای پاسخ به سئوالات چندی پیش به مجلس فرا خواندم، تصریح کرد: از وزیر کشاورزی سئوالم این بود که بیش از سه هزار نفر هیئت علمی در مراکز تحقیقات دارید محصول کارتان چه بوده است.

وی با اشاره به وجود مراکز تحقیقاتی بسیار در گیلان افزود:کشاورزان گیلان سال‌ها پیش نیز همین طور عمل می‌کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شوای اسلامی با بیان اینکه هیچ وقت دانشگاه و مراکز تحقیقاتی گیلان به کشاورزان آموزش درست نداده‌اند، تصریح کرد: تحقیقات استان با مشکلات کشاورزی هم خوانی ندارد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه ایران از نظر تولید علم رتبه بالایی دارد، گفت: اما در تبدیل علم به محصول ما بسیار عقب هستیم مگر در وزارت دفاع و انرژی هسته‌ای که در سال‌های اخیر تحولاتی هسته‌ای ایجاد و ظرفیت دانشمندان این رشته به کار گرفته شد.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه