تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۳-۱۲:۰۵ ب.ظ
کد خبر : 41232
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل سابق فرهنگی ‌اجتماعی استانداری گیلان:

شهرداری رشت برنامه فرهنگی برای اوقات فراغت در مساجد ندارد

عزیز پورعزیزی با اشاره به نامگذاری امسال بنام اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری، گفت فعالیت های فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت چندان ملموس نیست.

به گزارش ۸دی نیوز، عزیز پور عزیزی مدیر کل سابق فرهنگی ‌اجتماعی استانداری گیلان طی یاداشتی به احرارگیل آورده است:

براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه مسائل اجتماعی ،فرهنگی از جمله وظایف ذاتی شهرداری ها شمرده شده که سازمان فرهنگی ورزشی تنها عرصه های اجتماعی وفرهنگی در شهر داری است امروز برنامه ریزی فرهنگی وسرمایه گذاری در بخش اجتماعی وفرهنگی در جامعه نقش بسیار مهم تری در مقایسه با سرمایه عمرانی و اجرایی در شهر ها ایفا می کند و ثابت شده که در نظام مدیریت شهری،هرچه سرمایه فرهنگی واجتماعی افزایش یابد موجب تقلیل هزینه های اجرای وعمرانی نیز می شود.

سازمان فرهنگی شهرداری رشت دارای ظرفیت بالایی است ولی از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی شود . برای پیشبرد برنامه های فرهنگی و ارتقای فرهنگ شهروندی باید باسایر دستگاهای فرهنگی تعامل کند. کارفرهنگی زمانی می تواند اثر بخش وکار ساز باشد که همه نهادهای فرهنگی بتوانند با همدیگر تعامل کنند و بصورت هماهنگ و منسجم همکاری کنند .ارتقای سطح فرهنگ شهروندی از وظایف شهرداری است که باید با جدیت از همه ظرفیت ها برای تحقق این مقوله استفاده نماید،شهرداری نباید وارد مقوله های متفرقه ی فرهنگی شود.

از برنامه فرهنگی از سوی شهرداری رشت برای اوقات فراغت در مساجد شهر رشت هیچ خبری نیست در صورتی که برنامه های فرهنگی می تواند مسجد محور باشد و از وجود طلبه های جوان برای برنامه های اعتقادی و فرهنگی و قرآنی استفاده کرد و یکی از ضروریات در این شهر ایجاد مراکز صیانت از خانواده از سوی شهرداری در مناطق مختلف بخصوص مناطق حاشیه نشین شهر است. که می تواند برنامه هایی مثل مشاوره قبل و بعد از ازدواج و طلاق و مشاوره تحصیلی را دنبال بکند البته بعضی از فعالیت های فرهنگی که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بطور مقطعی در مناسبت ها انجام می دهد این کفاف نمی کند بلکه برنامه ها باید تداوم داشته باشد تا اثر گذار باشد.

۲ ديدگاه

  1. سلام شما حدود ۵ سال دراستانداری مسول فرهنگی واجتماعی بودید چه کار فرهنگی کردید خدایی از همکاران استانداری سوال شود هیچ کاری نکردید ولی تشکر نه رسته شما فرهنگی نه تاکنون کار فرهنگی کردید ولی خدایی درمورد سازمان فرهنگی خوب تشخیص دادید

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه