تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۳-۳:۱۹ ق.ظ
کد خبر : 40954
نسخه چاپی نسخه چاپی
ظریف در حاشیه مراسم شب قدر:

هنوز هیچ تصمیمی درباره تمدید مذاکرات گرفته نشده است/ اختلاف ۱+۵ درباره زمان تمدید

وزیر امور خارجه کشور گفت: هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده و هر چه گفته شده است گمانه زنی است، بحث های مختلفی بوده و اروپایی ها گرایش هایی در مورد زمان دارند و آمریکایی ها حرف های دیگری دارند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،  محمد جواد ظریف که برای مراسم شب قدر به همراه تیم مذاکره کننده کشورمان به مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین رفته بود، در حاشیه این مراسم به خبرنگاران با اشاره به زمان تمدید مذاکرات گفت:  امیدواریم در همین چند روز آینده  تصمیم گیری شود، به هر حال وضعیت طوری است که نیاز به گفتگو و تصمیم گیری جدی به خصوص توسط اعضای ١+۵ وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: امیدواریم این کشورها برای حل موضوع تصمیم گیری کنند نه برای پیگیری اهداف سیاسی خود، اگر اینگونه باشد امکان رسیدن به راه حل وجود دارد.

ظریف با تشریح روند کنونی گفتگوها گفت: اکنون بیشتر روی برخی موضوعات محتوایی مانند بحث تحریم‌ها و همچنین امکان تمدید و وضعیت تمدید، متمرکز هستیم و هنوز درباره این موارد بحث است و امیدواریم در چند روز آینده در این زمینه ها تصمیم گیری شود.

ظریف با اشاره به تمدید مذاکرات هسته ای گفت: البته حتما برای دو سه روز آینده بسیار دشوار است که تصور کنیم راه حلی با همه جزییات در دسترس باشد، ولی امکان تصمیم گیری برای نحوه ادامه کار وجود دارد.

وی تاکید کرد: هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده و هر چه گفته شده است گمانه زنی است، بحث های مختلفی بوده  و اروپایی ها گرایش هایی در مورد زمان دارند و آمریکایی ها حرف های دیگری دارند.

مذاکره کننده ارشد کشورمان گفت: ما هم تا ٢٠ جولای آمادگی داریم که مذاکره کنیم و هر زمان احساس کنیم مذاکرات به حدی رسیده که باید متوقف شود یا به شکل دیگری ادامه پیدا کتد آماده تصمیم گیری هستیم ولی هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده است.

ظریف در پایان با اشاره به لیالی قدر گفت: ازهمه مردم تقاضای دعای خیر دارم و اینکه کوتاهی های ما را ببخشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه