تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۳-۱۱:۳۶ ق.ظ
کد خبر : 40847
نسخه چاپی نسخه چاپی
توافق با کدخدا حلال مشکلات است؟

حضور جان کری در وین توطئه بود؟

توطئه جدید آمریکا به این صورت است که دولت ایران به بهانه موفقیت(!؟) در مذاکرات از اتخاذ مواضع قاطع در برابر تهدیدات امنیتی بازیگران عربی – غربی – عبری طی یک سال اخیر پرهیز کرده و به امید توافق با “کدخدا”، ابتکار عمل را از دست بدهد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، حضور غیرمعمول “جان کری” در وین که با مذاکرات دو جانبه با ایران نیز همراه شده و طی چند روز مقامات آمریکایی تنها با وزیر خارجه ایران چهار بار رو در رو مذاکره کرده‌اند.

تصاویر مصافحه کری با ظریف نیز چند روزی است که تصویر یک روزنامه های اصلاح طلب داخلی و همچنین نشریات پرشمار جهان شده است.

این رویداد در حالی رخ می دهد که پررنگ تر شدن احتمال تمدید شش ماهه توافق نامه ژنو، شاید از یک توطئه جدید و دامنه دار علیه منافع ملی جمهوری اسلامی حکایت داشته باشد.

توطئه جدید آمریکا به این صورت برنامه ریزی شده است که دولت ایران به بهانه موفقیت(!؟) در مذاکرات از اتخاذ مواضع قاطع در برابر تهدیدات امنیتی بازیگران عربی – غربی – عبری طی یک سال اخیر و دست اندازی تروریستهای مزدور تکفیری به حیاط خلوت خود پرهیز کرده و به امید توافق با “کدخدا” و حل همه مسایل سیاسی، بین الملل و همچنین اقتصادی، قدرت ابتکار عمل را از دست بدهد.

108602_368طی چند روز گذشته کری و ظریف چهار بار دیدار کرده اند

سوال اینجاست اکنون که تروریست های تکفیری تا مرزهای غربی ایران پیش آمده اند، چرا دستگاه دیپلماسی کشور تا این اندازه محتاطانه نشان می دهد و این موضوعات احتمالی را در نظر نمی گیرد؟

اینجا دیگر بحث تهدید از جنس سیاسی –  اقتصادی به منظور مهار قدرت ایران نیست، بلکه  به لحاظ تمامی آثار ناشی از بازی جدید آمریکا در خاورمیانه، یک تهدید مستقیم امنیتی، امنیت ملی ایران را نشانه رفته است. تهدیدی که نه با حضور مستقیم آمریکا، بلکه از طریق جنگ های نیابتی، شکل جدیدی از استراتژی قدیمی استثمار کشورهای مستقل توسط غرب را نشان می دهد.

ادامه روند مذاکرات با شیوه حداقلی و با امتیازدهی حداکثری ایران و دریافت کمترین امتیازات، همزمان با گسترش عملیات های تروریستی تکفیری ها در منطقه نشانه چیست؟

رجزخوانی های عربستان و اسراییل برای بر هم زدن توافق و نشان دادن ژست های ناراحت و غمگین، بازی ننگین و دروغین رسانه ای است تا توجهات از اصل موضوع –که توافق به نفع غرب بوده- منحرف شود.

جریان مقاومت، یکی از ده ها برگ برنده ایران در خاورمیانه است و ایران با قدرت هر چه تمام باید به قدرت های غربی، عواقب ناشی از بازی خطرناک با  این برگ برنده را اعلام کند. باید توجه داشت که این روزها کل جریان مقاومت از عراق و سوریه تا لبنان و فلسطین مورد تهاجم قرار گرفته و این در حالی است که اعتدالیون از توافق بزرگ قرن(!) صحبت و تاریخ  جهان را به پیش و پس از آن تقسیم می کنند.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه