بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۳-۹:۴۸ ق.ظ
کد خبر : 40473
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو شورای عالی استان ها:

جاذبه های گردشگری شمال منبعی پولساز برای کشور است

عضو شورای عالی استان ها گفت: استان های شمالی کشور مانند گیلان با برخورداری از جاذبه های بکر گردشگری منبع عظیم پولسازی برای کشور محسوب می شوند.

به گزارش ۸دی نیوز، محمد قانبیلی در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار «دیار باران»، با بیان اهمیت بحث تبلیغات در توسعه  ساختار گردشگری کشور، اظهار کرد: طرح جامع گردشگری به عنوان یک سیاست زیر بنایی در جریان توسعه ساختار اقتصادی کشور و خروج آن از زیر سایه مشکلات  و کمبود ها، مقدمه ای برای تبدیل این حوزه به صنعت است.

وی با تأکید بر اینکه نباید مناطق گردشگری کشور به خاطر سوء مدیریت در استان ها ناشناخته باقی بمانند، تصریح کرد: متولیان حوزه میراث  فرهنگی و گردشگری در استان های کشور باید در راستای  هدایت سیاست های مدیریت خود بر مدار طرح جامع گردشگری نقاط ناشناخته را شناسایی و آنها را در ساختار میراث فرهنگی کشور ثبت و ضبط کنند.

عضو شورای عالی استان ها، موزه ها و مکان های تاریخی و خانه بزرگان تاریخ ایران زمین و منابع بکر طبیعی را ابزار هایی مناسب برای تبدیل حوزه گردشگری به منبعی پول ساز برای کشور دانست و ابراز کرد: اماکن تاریخی و فرهنگی در استان ها نباید  زیرآوار بی توجهی مسئولان و متولیان امر از چرخه درآمدزایی و اقتصادی کشور خارج شود.

عضو شورای عالی استان ها در خاتمه گفت: جاذبه های گردشگری شمال کشور باید از طریق تور های زیارتی به گردشگران و توریست های خارجی معرفی شوند تا از این طریق بتوانیم بستر جذب توریست های خارجی را بر خلاف گذشته  فراهم کنیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه