تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۲-۱۲:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 403
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

دانشگاه ها خاکریزی مطمئن برای مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند

سرهنگ پاسدار رسول جلایی در نشست هم اندیشی روسا، معاونین و مدیران آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی درباره درس آشنایی با علوم و معارف دین مقدس افزود: امروز درگیری مستقیم با دشمنان نداریم اما دشمنان از طریق جنگ نرم تلاش می کنند تا ارزش ها و نظام مان را ساقط کنند.

به گزارش ۸دی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: دانشگاه ها ، سنگر بزرگ جنگ نرم هستند که می توانند با معارف دستاوردهای متعالی دوران دفاع مقدس، خاکریزهای مطمئنی برای مقابله با جنگ نرم باشند.

 سرهنگ پاسدار رسول جلایی در نشست هم اندیشی روسا، معاونین و مدیران آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی درباره درس آشنایی با علوم و معارف دین مقدس افزود: امروز درگیری مستقیم با دشمنان نداریم اما دشمنان از طریق جنگ نرم تلاش می کنند تا ارزش ها و نظام مان را ساقط کنند.

وی ادامه داد: از همان مکانی بایستی با دشمنان مقابله کرد که آن را مورد هدف قرار داده اند و برای حفظ دستاوردها ، آرمان ها و ارزش های دوران دفاع مقدس باید بیشترین فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها انجام شود.

وی گفت: هر هزینه ای که خارج از دانشگاه انجام شود، در واقع دشمنان را در رسیدن به اهدافشان کمک می کند.

سرهنگ جلایی هدف از تدریس کتاب آشنایی با دفاع مقدس را پاسداری از ارزش های برآمده از دفاع مقدس با رویکرد علمی عنوان کرد.

وی بحث های فراگیر و عمیق در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را از جمله ویژگی های برگزاری این کلاس ها دانست و گفت: جنگ در بعد نظامی خلاصه نمی شود بلکه در همه ابعاد اقتصادی، سایسی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی پیشرفت های نظام را در همه زمینه ها از جمله علوم پزشکی، هوا و فضا و… را مرهون دستاوردهای دوران پرافتخار دفاع مقدس خواند.

جلایی یادآور شد: پشتوانه فکری و انگیزه های جوانان آن دوران برای حضور در جبهه های جنگ و روحیه ایثار و خودگذشتگی آنها برای مقابله با دشمنان باید برای نسل امروز تبیین شود.

وی با اشاره به افزایش عنایت دانشجویان به این درس نسبت به سال های شروع تدریس این کتاب اظهار کرد: کتاب یادشده ، با تدریس به ۱۲۰ دانشجو آغاز شد که این آمار اکنون فقط برای نیمسال تحصیلی ۹۱-۹۲ به شش هزار نفر رسیده است.

وی بیان داشت: در نیمسال تحصیلی ۹۱-۹۲ دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های گیلان در ۱۴۷ کلاس در ۷۲ مرکز دانشگاهی این واحد درسی را با ۲۰ استاد گذراندند.

جلایی گفت: از ابتدای شروع ارائه این واحد درسی در دانشگاه های گیلان از سال ۸۸ تاکنون؛ بیش از ۲۸ هزار نفر این درس را فرا گرفته اند.

کارشناس آموزشی منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس در نیمسال اول و دوم در ۱۲ واحد درسی در ۷۶ کلاس دانشگاه آزاد ارائه شده است.

ˈحسین شوکتیˈ افزود: دو هزار و ۷۸۰ نفر دانشجو در کلاس های این درس شرکت کردند.

وی اضافه کرد: ورودی سالانه دانشگاه آزاد اسلامی در گیلان سه هزار و ۵۰۰ نفر و خروجی نیز به همین میزان است.

به گفته شوکتی؛ ۷۵ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد منطقه ۱۷ درس آشنایی با علوم معارف دفاع مقدس را فرا می گیرند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه