- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

کارخانه آسفالت شهرداری رشت پلمپ شد/ مهمترین دغدغه شورا نهضت آسفالت است

به گزارش ۸دی [1] نیوز، فاطمه شیرزاد در حاشیه بازدید از روند لایروبی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب به مهر گفت: برای نخستین بار به وسیله ماشین آلات عمرانی شهرداری رشت عملیات لایروبی این رودخانه ها آغاز شده که در مدت سه ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار داشت: نجات این دو رودخانه دغدغه اساسی شهروندان رشتی است و این مسئله مسئولیت دستگاه های متولی را سنگین تر می کند.

شیرزاد ادامه داد: رودخانه گوهررود از ارتفاعات ۷۰۰ متری کوه های سراوان که محل دفن زباله‌ های رشت است سرچشمه گرفته و شیرابه های حاصل از زباله‌ ها نیز بدون اینکه مهار و تصفیه شوند به درون این دو رودخانه می ‌ریزند.

وی همچنین از پلمپ کارخانه آسفالت شهرداری خبر داد و گفت: شهردار رشت در پی تماس تلفنی با اینجانب بیان کرده اند که مسائل حقوقی ایجاد شده میان شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان منجر به پلمپ این کارخانه شده است.

شیرزاد افزود: شهرداری در پی رایزنی های بسیار با اداره کل حفاظت محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و تجارت موفق به دریافت مجوز محیط زیست برای برداشت شن و ماسه شده است.

وی اظهار داشت: باوجود دریافت مجوز برداشت شن و ماسه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به دنبال گرفتن امتیاز از شهرداری رشت بوده که با مخالفت شهردار نسبت به پلمپ کارخانه آسفالت سازی اقدام کرده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اجرای نهضت آسفالت مهمترین دغدغه شورای چهارم است، ادامه داد: اعتبار طرح نهضت آسفالت در بودجه امسال ۱۲ میلیارد تومان پیش بینی شده و فاز نخست آن در سطح ۲۰۰ هزار متر مربع از معابر رشت اجرا می شود که برای تحقق این امر به سه هزار تن قیر و ۴۸ هزار تن آسفالت نیاز است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای طرح نهضت آسفالت در شهر رشت فعالیت کارخانه آسفالت سازی شهرداری ضروری است، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اقدام به پلمپ این کارخانه مانع از تحقق نهضت آسفالت به عنوان یکی از اساسی ترین مطالبات شهروندان رشتی شده است.