تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۳-۱:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 39814
نسخه چاپی نسخه چاپی
تورم در سال ۹۵ به ۵ درصد می رسد

قول روحانی در حضور رهبر انقلاب

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به ارائه گزارش از سوی رئیس جمهور خدمت مقام معظم رهبری، گفت: حسن روحانی وعده داده است که نرخ تورم در سال ۹۵ تک رقمی و حتی به ۵ درصد برسد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مهر،  یحیی آل اسحاق در جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به جلسه شب گذشته مسئولان نظام با مقام معظم رهبری گفت: در این جلسه رئیس جمهور گزارش مفصلی از عملکرد ۱۱ ماهه دولت ارائه کرد که اولین مسئله مورد تمرکز دولت در این گزارش کنترل تورم بود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از وعده رئیس جمهور برای تک رقمی کردن تورم در سال ۹۵ و رساندن آن به ۵ درصد خبر داد و افزود: هم اکنون تورم نقطه به نقطه به ۱۴.۷ رسیده و رئیس جمهور اظهار امیدواری کرده است که تورم، تک رقمی و حتی به ۵ درصد برسد.

وی تصریح کرد: در مسائل تامین سلامت و بودجه مرتبط با آن و افراد بیمه شده نیز رئیس جمهور گزارشی ارائه کردند اما نکته مهم داشتن برنامه برای رونق اقتصادی و حل مشکل رکود از سوی دولت است.

به گفته آل اسحاق، در مراودات بین‌المللی نیز این امیدواری وجود دارد که مسائل به گونه‌ای مثبت پیش رود، البته برنامه‌ریزی‌های دولت براساس اقتصاد مقاومتی است.

وی، اولویت کشور در روابط بین‌الملل را تعامل با جهان و منطقه دانست و گفت: هم اکنون تعامل ایران در منطقه با ۱۳ کشور به بهترین شکل در حال انجام است اما باید به برخی عوامل نیز در تصمیم‌گیری‌ها توجه شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خاطر نشان کرد: همه مسئولان اعم از دولت و مجلس حمایت از تولید را جزو اولویت‌های کار خود قرار داده‌اند و البته از بخش خصوصی نیز انتظار دارند که فضای لازم برای رونق اقتصادی را به وجود آورد البته مشکلات بخش تولید بر همه مشخص است و تا زمانی که فضای کسب و کار آماده نشود تولید رونق پیدا نخواهد کرد.

آل اسحاق تاکید کرد: مسائل مربوط به سیستم بانکی در حوزه‌های مختلف نیز باید جزو اولویت‌های کشور قرار گرفته و حل و فصل شود چرا که با حل مسائل، تولید، صادرات، تامین مواد اولیه، برگشت پول و نقدینگی رونق می‌گیرد.

حسن روحانی در گزارشی به رهبر معظم انقلاب، عملکرد اقتصادی ۱۱ ماهه دولت را در برخی شاخص‌ها فراتر از انتظار خواند و با اشاره به کاهش تورم نقطه به نقطه از ۴۵ درصد در خرداد ماه ۹۲ به ۱۴.۶ درصد در خرداد ماه سالجاری، گفت: این میزان کاهش رشد تورم در طول یکسال، که با کمک و حمایت مجلس، قوه قضاییه، مجمع تشخیص مصلحت و نیروهای مسلح انجام شد در تاریخ دولت‌های گذشته بی نظیر است.

وی در همین زمینه افزوده است: دولت بنا دارد در سال ۹۴ تورم را به پایین تر از ۲۰ درصد و درسال ۹۵ تک رقمی کند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه