تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۳
کد خبر : 39152
نسخه چاپی نسخه چاپی
بر اساس قیمت های بازار؛

یک وعده افطار در لاهیجان چقدر آب می خورد؟

براساس قیمت‌های بازار در لاهیجان، هزینه یک افطاری ۴ نفره را در قالب جدول به شرح زیر محاسبه کرده است که حدود ۷۶ هزار تومان برای یک خانوار هزینه در بر دارد.

قیمت یک وعده افطاری با لحاظ کردن هزینه شام با احتساب نان، پنیر، سبزی، چای شیرین، خرما، زولبیا و بامیه ، کمی گردو و کوکوی سیب زمینی حدود هفتاد و شش هزار تومان خواهد شد.

26767

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی لاهیجان، چهار روز از آغاز ماه مبارک رمضان گذشته است و طبق معمول مردم این شهر در تکاپوی تامین برخی اقلام ضروری و دولت هم در تلاش برای تامین مواد غذایی پرمصرف این ماه است.

البته بر اساس آنچه دولت اعلام کرده، قیمت مواد غذایی در این ماه تغییر چندانی نخواهد داشت.

براساس قیمت‌های بازار لاهیجان و استان گیلان، هزینه یک افطاری ۴ نفره را در قالب جدول به شرح زیر محاسبه کرده است که حدود۷۶ هزار تومان برای یک خانوار هزینه در بر دارد.

جدول زیر حاکی از هزینه یک افطار خانوار چهار نفره است.

نام کالا میزبان فی قیمت برای چهار نفر
پنیر لیقوان یا تبریز نیم کیلو ۹۰۰۰ ۹۰۰۰
نان ۲عدد بربری ۴۰۰ ۸۰۰
چای نیم کیلو ۱۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰
شیر یک بطری ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
قند بسته ۹۰۰گرمی ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
شکر بسته یک کیلویی ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
آش یا حلیم یک کیلو ۵۰۰۰ ۵۰۰۰
زولبیا و بامیه نیم کلیو ۴۰۰۰ ۴۰۰۰
خرما یک بسته ۵۰۰۰ ۵۰۰۰
گردو نیم کیلو ۲۵۰۰۰ ۲۵۰۰۰
سبزی خوردن نیم کیلو ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
سیب زمینی یک کیلو کیلو ۱۸۰۰ ۱۸۰۰
پیاز نیم کیلو ۱۳۰۰ ۱۳۰۰
خیار یک کیلو ۱۳۰۰ ۱۳۰۰
گوجه یک کیلو ۱۵۰۰ ۱۵۰۰
تخم مرغ ۷ عدد ۲۰۰۰ ۲۰۰۰

البته لازم است گفته شود برخی از این کالاها در یک وعده تمام و برخی دیگر مانند زولبیا و بامیه ، خرما، سیب زمینی و… در یک وعده به پایان نمی‌رسد.

کلمات کلیدی : ، ، ،

۳ ديدگاه

  1. بنده خدا گفت:

    مرد حسابی آخه تو هر نیم کیلو چایی رو تو یک وعده می خوری یا نه فقط ۵۰ گرم دم می کنی؟
    خودت دیدی گزارشت ضایع است آخرش نوشتی برخی از کالاها در یک وعده تمام نمی شو!!!
    به نظر من تو یه وعده افطار نهایتاً ۳۰ تومان یه خانواده بخوره.
    تازه این چیزی که تو نوشتی طرف باید دیو باشه این همه غذا بخوره. ناسلامتی ماه رمضون یک کم باید به شکممون سختی بدیم نه این که هر چی غذا دور و برمون بود بریزیم تو شکممون.

  2. ناشناس گفت:

    آخه انصاف هم خوب چیزیه .یه خونواده چهار نفری تو یه وعده این همه غذا میحوره؟

  3. محمد گفت:

    حالا چرا لاهیجان ؟
    شکر بسته یک کیلویی
    آش یا حلیم یک کیلو
    زولبیا و بامیه نیم کلیو
    خرما یک بسته
    گردو نیم کیلو
    این همه خوردنی چه خبره؟
    خودتم این همه می خوری ؟

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.
  • پربازدیدترین ها
  • پربحث‌ترین ها

آخرین اخبار

در حاشیه