تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۳-۱۱:۰۵ ق.ظ
کد خبر : 39069
نسخه چاپی نسخه چاپی
در یک دیدار دوجانبه روی داد

دفاع جالب ظریف از فتوای رهبر معظم انقلاب در دیدار با اشتون

وزیر خارجه کشورمان در دیدار دو جانبه خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از فتوای رهبر انقلاب مبنی بر حرام دانستن تولید سلاح هسته ای با استدلال جالب توجهی دفاع کرد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از جهان، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان هنگام بازگشت از آخرین نشست وین در میان خبرنگاران در هواپیما روایت جالبی از گفتگوی خصوصی خود با کاترین اشتون درباره ضمانت اجرایی صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای کشورمان اعلام کرد.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از وی خواستار ضمانت عینی برای عدم دستیابی به سلاح هسته ای شد که محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به استناد فتوای رهبری مبنی بر حرام دانستن تولید سلاح هسته ای به کاترین اشتون اطمینان به عدم تولید این سلاح را اعلام نمود.

اما کاترین اشتون از وی سندی محکم خواستار شد که محمد جواد ظریف در پاسخ به وی می‌گوید: در این سالن خبرنگاری وجود ندارد؛ همینطور عکاسی هم حاضر نیست. درست است؟ که اشتون تایید می‌کند.

وی می افزاید طبق اطلاع شما بنده در کشور آمریکا زندگی کرده‌ام و درس خوانده‌ام و با سبک زندگی شما آشنا هستم. درست است؟ که باز هم با تایید اشتون مواجه می‌گردد.

ظریف می‌افزاید پس می‌توانم به راحتی به دور از هر اطلاعی از دیگران و رسانه‌ها با شما مصافحه داشته باشم اما از این کار به دلیل دینی اجتناب می‌کنم. این مورد همان دلیل ما مسلمانان بر پیروی کردن از فتوای مرجع تقلید تشیع است.

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه